DETALJNA PROGNOZA ZA MAJ I JUN: Danas uživamo pre vremenskog obrta - evo kakve će temperature biti narednih meseci
U SRBIJI jutro hladno, ponegde sa slabim prizemnim mrazem, a tokom dana će biti pretežno sunčano osim na jugu Srbije gde će biti umereno oblačno, ponegde sa slabom kratkotrajnom kišom. Vetar slab i umeren, severni.

Foto: D. Balšić
Najniža temperatura biće od 0 do 6, a najviša od 14 do 18 stepeni, saopštio je RHMZ.
U Beogradu će jutro biti hladno uz slab prizemni mraz. U toku dana pretežno sunčano. Najniža temperatura oko 5, najviša oko 17 stepeni.
Prema izgledima za narednih sedam dana, u nedelju ujutro hladno, ponegde slab prizemni mraz. Tokom dana pretežno sunčano i umereno toplo.

Foto: Printscreen/RHMZ
Krajem dana u Vojvodini naoblačenje, tokom noći ponegde slaba kiša. Zatim promenljivo oblačno, mestimično sa kišom ili lokalnim pljuskovima sa grmljavinom, u ponedeljak u severnim i brdsko-planinskim, a od utorka i u ostalim krajevima.
Kad je reč o dugoročnijom prognozi i onome što nas čeka u maju i junu, stvari stoje ovako:
MAJ 2021: Malo topliji i suvlji maj
Srednja minimalna temperatura vazduha u maju imaće vrednosti iznad višegodišnjeg proseka, pri čemu će njena vrednost u proseku biti viša za oko 0.7ºS u odnosu na višegodišnji prosek. U Beogradu i široj okolini predviđa se vrednost majske srednje minimalne temperature vazduha od 13.7ºS. Srednja maksimalna temperatura vazduha u maju biće iznad višegodišnjeg proseka, sa vrednostima u proseku višim za oko 0.8ºS u odnosu na višegodišnji prosek. U Beogradu i široj okolini srednja maksimalna temperatura vazduha tokom maja biće oko 24.8ºS. Mesečna suma padavina tokom maja biće ispod višegodišnjeg proseka sa vrednostima u proseku za oko 18 mm nižim u odnosu na višegodišnji prosek. U Beogradu i široj okolini majska suma padavina iznosiće oko 43 mm.

Foto: Printscreen/RHMZ
JUN 2021: Topliji i malo suvlji jun. Ipak, mesečne količine padavina u granicama višegodišnjeg proseka
Srednja minimalna temperatura vazduha u junu imaće vrednosti iznad višegodišnjeg proseka, pri čemu će njena vrednost u proseku biti viša za oko 0.7ºS u odnosu na višegodišnji prosek. U Beogradu i široj okolini predviđa se vrednost junske srednje minimalne temperature vazduha od 16.4ºS. Srednja maksimalna temperatura vazduha u junu biće iznad višegodišnjeg proseka, sa vrednostima u proseku višim za oko 1.4ºS u odnosu na višegodišnji prosek. U Beogradu i široj okolini srednja maksimalna temperatura vazduha tokom juna biće oko 27.8ºS. Mesečna suma padavina tokom juna biće u granicama višegodišnjeg proseka sa vrednostima u proseku nižim za oko 5 mm u odnosu na višegodišnji prosek. U Beogradu i široj okolini junska suma padavina iznosiće oko 58 mm.
Preporučujemo

SKANDAL U BRITANIJI, PORODICE U ŠOKU: Direktorka mrtvačnice gledala crtani film sa mrtvim bebama u svojoj kući
EJMI Apton (38), osnivačica udruženja Florrie’s Army u Lidsu u Engleskoj, našla se u centru velike afere nakon što su roditelji preminule dece otkrili da su tela njihovih beba držana u njenoj kući umesto u mrtvačnici.
27. 08. 2025. u 17:50

OVO JE DETALjAN SPISAK NAMIRNICA KOJIMA ĆE PASTI CENA: Nove ekonomske mere važne za građane
PRESEDNIK Srbije Aleksandar Vučić istakao je juče prilikom izlaganja o smanjenju marži na kućnu hemiju i prehrambene proizvode, a u okviru predstavljanja novih ekonomskih mera za građane, da sniženje koje će uslediti kao posledica ograničenja trgovačkih marži obuhvata 3000 proizvoda iz 23 grupe.
25. 08. 2025. u 13:15

"SA RAČUNA PODIGNUT OGROMAN NOVAC, KONTEJNER NESTAO" Lanetova ćerka iznela nove tvrdnje o imovini pokojnog oca
PROŠLO je četiri godine od smrti legende našeg glumišta, Milana Laneta Gutovića, koji nas je napustio 25. avgusta 2021. u 75. godini.
02. 09. 2025. u 21:21
Komentari (1)