HEROJSTVO POKAZALI U NAJTEŽIM TRENUCIMA: Ministar Stefanović na Vaskrs obišao pripadnike 126. brigade VOJIN
POTPREDSEDNIK Vlade i ministar odbrane dr Nebojša Stefanović obišao je danas pripadnike 126. brigade VOJIN na planini Murtenica.
Foto: Ministarstvo odbrane
Čestitajući u ime Ministarstva odbrane i Vojske Srbije Vaskrs svim pravoslavnim vernicima, ministar Stefanović zahvalio se pripadnicima herojske 126. brigade VOJIN na stručnosti, obučenosti i trudu koji ulažu u održavanje visokog nivoa borbene gotovosti svoje jedinice.
- Danas sam ovde, u poseti 126. herojskoj brigadi za vazdušno osmatranje, javljanje i navođenje našeg Ratnog vazduhoplovstva i protivvazduhoplovne odbrane, imao prilike da vidim ljude koji nikada ne napuštaju ovaj položaj. Ovo su ljudi koji 24 sata svakoga dana u godini posmatraju naše nebo i pružaju nam podatke uz koje štitimo našu Srbiju – rekao je ministar odbrane.
On je podsetio da je 126. brigada VOJIN herojstvo pokazala u najtežim trenucima za našu zemlju i istakao da će se sistem odbrane zahvaliti njenim pripadnicima nabavkama novih radara i zanavljanjem stručnog kadra, kako bi i u narednim godinama pružili svoj maksimum da bi Srbija bila sigurna.
- Hoću da se zahvalim i generalu Žarkoviću, i komandantu brigade i svim ljudima koji rade baš ovde, na tački iznad Zlatibora i, naravno, u svim drugim delovima Srbije, zato što za njih ne postoje ni praznici ni noć, ni dan, ni odmor, već su zaista, u svakom trenutku, posvećeni odbrani naše zemlje, posvećeni zaštiti našeg neba i posvećeni borbi da naša vojska zaista bude jedna od najboljih – istakao je Stefanović.
O stanju i zadacima 126. brigade VOJIN ministru je referisao komandant pukovnik Aleksandar Dučić, dok je, u pratnji komandanta Ratnog vazduhoplovstva i protivvazduhoplovne odbrane general-majora Duška Žarkovića obišao i radarske položaje, gde su mu pripadnici 126. brigade VOJIN predstavili segmente svojih svakodnevnih zadataka.- Želim da iskoristim ovu priliku i da u ime svih pripadnika Ministarstva odbrane čestitam građanima koji obeležavaju Vaskrs, ovaj veliki praznik i nadam se da će zajedno sa svojim porodicama moći da ga provedu u miru - rekao je Stefanović.
Na kraju posete, komandant 126. brigade VOJIN pukovnik Dučić, u znak zahvalnosti, uručio je ministru Stefanoviću maketu radara TP-70.
Preporučujemo
KO IMA NAJBOLjE DRONOVE U REGIONU: Gde je Srbija, a gde ostale države regiona? Kakava je snaga bespilotnih letelica (VIDEO)
01. 05. 2021. u 15:19 >> 15:25
HRVATSKA SVOJE KORENE TRAŽI U NAJDUBLjEM MRAKU: Kontroverzni praznik u susedstvu - "Stepinčevo" između verskog kulta i političkog tereta
JOŠ se nije stišala bura oko ustaškog pira na dočeku rukometaša, obeleženog Tompsonovim pesmama koje glorifikuju NDH, a iz Zagreba stižu nove provokacije koje bude aveti prošlosti.
11. 02. 2026. u 20:13
ORBAN OTKRIO ŠOK DETALjE: Odbio sam poziv Klintona da uđem u rat sa Srbijom 1999. godine
MAĐARSKI premijer Viktor Orban izjavio je da je 1999. godine, tokom svog prvog premijerskog mandata, dok su trajali sukobi u AP Kosovu i Metohiji i NATO agresija, dobio poziv od tadašnjeg američkog predsednika Bila Klintona da Mađarska otvori drugi front i napadne Srbiju ili "bar da puca iz Mađarske preko Vojvodine sve do Beograda", ali da je odbio takav poziv, preneo je danas Telex.
09. 02. 2026. u 11:13
JK PRIZNALA: "Sa njim sam izgubila nevinost - prvi put sa Nemanjom bio je grozan, užasan"
"IMALA sam 18 godina. Bilo je grozno iskustvo. Pomislila sam: "Kako nekome ovo može da se dogodi?" Bilo je užasno."
10. 02. 2026. u 07:32
Komentari (0)