SKANDAL U NOVOM SADU: Oskrnavljen mural Đorđu Balaševiću - ustaški simbol na čelu pevača! (VIDEO)
Mural posvećen preminulom kantautoru Đorđu Balaševiću, koji je u martu na Limanu u Novom Sadu oslikao umetnik iz Doboja, oskrnavljen je danas ustaškim simbolom, javlja 021.rs.

Foto ATA Images
Preko Balaševićevog čela nepoznata osoba na Dan pobede nad fašizmom, sprejom iscrtala ustaško "U" sa krstom, navodi portal.
Mural je početkom marta oslikao 27-godišnji Deni Božić iz Doboja, koji je u Novi Sad doputovao je na poziv vlasnika obližnjeg kafića "Biciklana".
To nije jedini mural posvećen Balaševiću u nekom od gradova Srbije koji je oskrnavljen.
Početkom marta mural "Živeti slobodno", koji je Inicijativa za Požegu oslikala na Trgu slobode u tom gradu, uništen je posle samo nekoliko sati.
Preporučujemo

PREMEŠTEN GROB ĐORĐA BALAŠEVIĆA: Uklesani stihovi - "Bez crne bela ne bi vredela" (FOTO)
30. 03. 2021. u 21:52 >> 21:54

ŠOJGU UPOZORAVA: Taj potez bi mogao dovesti do trećeg svetskog rata
SEKRETAR Saveta bezbednosti Rusije Sergej Šojgu upozorio je da bi uvođenje mirovnjaka na istorijske teritorije Rusije moglo dovesti do trećeg svetskog rata.
24. 04. 2025. u 19:46

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

NI LAUŠ NIJE PRIMETIO DO KRAJA SNIMANjA: Najluđa greška iz "Boja na Kosovu"
LAUŠEVIĆ je o snimanju filma "Boj na Kosovu" pisao u knjizi "Godina prođe, dan nikad".
28. 04. 2025. u 10:32
Komentari (4)