JUNACI RATA NISU ZABORAVLJENI: Borci sa Košara, Paštrika i učesnici proboja Koridora u Republici Srpskoj dobili pomoć
U UDRUŽENjU ratnih vojnih invalida, upriličena je ceremonija odavanja priznanja borcima sa Košara, Paštrika i borcima učesnicima proboja Koridora u Republici Srpskoj. Veterani učesnici rata, i porodice onih koji su odlikovani posthumno, dobili su novčanu pomoć, medalje i zahvalnice.

Foto M. Anđela
U punoj sali Udruženja na Savskom trgu, komandanti su se podsetili svojih preminulih saboraca i vratili bolna sećanja na dane borbe, zatočeništva, i zverstava koje su preživeli. ODlikovani su vojnici i oficiri učesnici bitaka na Košarama i Paštriku.
Reč je o članovima 63. padobranske brigade, 125. i 349. motorizovane brigade, 53. graničnog bataljona i 52. bataljona vojne policije. Nisu zaboravljeni ni borci Vojske Republike Srpske - 2. ozrenske brigade i 1. prnjavorske brigade.
Pomoć i zahvalnost primila je i Ivana Andiev, supruga ruskog dobrovoljca na Kosovu i Metohiji Alberta Andieva, koji je nedavno preminuo.
Pokretač ove akcije je srpsko-američka humanitarna organizacija "Spasimo srpsku decu", čiji je osnivač Miloš Šupica, ličanin koji od 1955. godine živi u SAD. Lane je pokrenuta akcija "Jedan od hiljadu", sa idejom da 1.000 Srba iz SAD donira sredstva kao vid pomoći najugroženijim borcima iz pomenutih bitaka.
Skup je organizovan u saradnji sa SUBNOR Srbije, koji je borcima i vojnicima dodelio medalje.

(MAPA) KRAJEM LETA ČEKA NAS KATASTROFA: Morske temperature na rekordnom nivou, veliki rizik od razornih oluja
ISTORIJSKI toplotni talas koji je zahvatio Mediteran i Evropu podigao je temperaturu mora na rekordne nivoe, povećavajući rizik od razornih poplava i ekstremnih vremenskih nepogoda širom južne Evrope u narednim mesecima, piše sajt Severe Weather Europe.
01. 07. 2025. u 13:58

"MOGLO BI UMRETI 4.500 LjUDI" Ova zemlja je najugroženija na Zapadnom Balkanu, hitan sastanak u SZO zbog vrućina u Evropi
JUŽNA Evropa suočava se sa žestokim toplotnim talasom - temperature prelaze 40 stepeni Celzijusa, a u španskoj pokrajini Uelva izmereno je rekordnih 46 stepeni, što je najviša junska temperatura u istoriji zemlje. Istovremeno, Italija, Grčka, Portugalija i Zapadni Balkan takođe beleže rekordne vrućine, praćene šumskim požarima i ljudskim žrtvama.
01. 07. 2025. u 11:45

AGENT MOSADA U POLITIČKOM VRHU SIRIJE: Vešanje izraelskog špijuna snimano i prenošeno uživo (FOTO/VIDEO)
MNOGI ga smatraju najboljim izraelskim špijunom ikada. Sa lažnim identitetom sirijskog muslimana rođenog u Libanu, Eli Koen je imao jedan cilj - da kao operativac Mosada sazna poverljive informacije koje će koristiti Izraelu.
01. 07. 2025. u 12:48
Komentari (0)