DRŽAVNA POMOĆ STOČARIMA IZ ZRENJANIA: 145.200 kilograma merkantilnog kukuruza (FOTO)
PEDESET dva poljoprivrednika, stočari iz Zrenjanina i okolnih mesta, dobili su na ima državne pomoći, ukupno 145.200 kilograma merkantilnog kukuruza.
grad Zrenjanin
Republička direkcija za robne rezerve izvršila je bespovratnu isporuku do 15 hiljada tona merkantilnog kukuruza, u cilju upućivanja pomoći uzgajivačima mlečnih krava, a za ovu pomoć mogla su da konkurišu registrovana poljoprivredna gazdinstva koja se bave uzgojem mlečnih krava, tj. ženskih grla goveda starijih od 24 meseca.
- 52 stočara iz Zrenjanina i okoline, uzgajaju ukupno 605 krava i sleduje im 240 kilograma kukuruza po grlu, koji mogu da preuzmu nakon izdavanja odgovarajuće potvrde kod nas - naglasila je direktorka Poljoprivredne stručne službe u Zrenjaninu, Kristina Salapura, na sastanku sa gradonačelnikom Zrenjanina Simom Salapurom i Radicom Janoševićem, predstavnikom Odseka za poljoprivredu i ruralni razvoj Gradske uprave u Zrenjaninu, Radicom Janoševićem.
- Ova pomoć će itekako dobro doći našim stočarima i razmatramo na koji način i kako da se u što kraćem roku merkantilni kukuruz dopremi u Zrenjanin, gde će se izvršiti raspodela - dodao je Simo Salapura, uz napomenu da svi, koji za to imaju tehničkih mogućnosti, mogu kukuruz preuzeti i sami, u silosima u Pančevu i Ilandži, gde Republička direkcija za robne rezerve skladišti u rinfuzu kukuruz namenjen kao pomoć stočarima iz srednjeg Banata.
Preporučujemo
RGZ SE OGLASIO: Za upis u katastar mogu da se podnesu na proveru i ove isprave
12. 01. 2026. u 12:10
NAPUSTILA GRAD I NA BABOVINI ODGAJA DECU: Mlada Beograđanka Aleksandra odlučila da se pre 14 godina vrati u planinsko selo Vlase kod Vranja
MOJ tata se ljutio na mene, govorio je, ja sam odatle otišao, a ti se vraćaš, ali ja sam odlučila i na kraju je život tako sve uredio da na mestu u planinskom selu Vlase, gde je njegova majka Ljubica odgajala trojicu sinova i jednu kćer, to sada radim i ja - započinje svoju po mnogo čemu neobičnu priču tridesetšetogodišnja učiteljica Aleksandra Ljubić, književnica, slikarka, supruga, odbornica u skupštini grada i, kako kaže, najvažnije mama Darka (14), Đorđa (10), Veljka (8) i Marijane (7).
10. 01. 2026. u 15:08
FRANCUSKA PRETI IZLASKOM IZ NATO-a: Glasanje u parlamentu, bes prema Trampu zbog Venecuele, Izraela i Grenlanda
FRANCUSKA je zapalila političku fitilj-bombu u samim temeljima NATO-a, u trenutku kada se globalne tenzije ubrzano prelivaju sa periferije na samu strukturu zapadnog bezbednosnog sistema.
10. 01. 2026. u 06:30
SKRIVENA PRETNjA IZ VOJNE BAZE: Tajni grad veličine 100 Moskvi na Grenlandu - duboko ispod ledenog pokrivača
NAUČNICI upozoravaju na ozbiljan ekološki rizik od napuštene američke vojne baze Kamp Senčuri, poznate kao „grad pod ledom“, koju je slučajno ponovo otkrio NASA-in radar 2024. godine duboko ispod ledenog pokrivača Grenlanda.
10. 01. 2026. u 15:43
Komentari (0)