IMAMO AMBICIOZNE CILJEVE, NEĆEMO ODUSTATI OD POLJOPRIVREDE: Ministarka Tanasković na Kopaonik biznis forumu (VIDEO)
MINISTARKA poljoprivrede Jelena Tanasković učestvuje na Kopaonik biznis forumu gde je govorila o svom resornom ministarstvu, ali i poljoprivrednicima i malim proizvođačima.
Foto: Novosti
Ministarka je istakla važnost subvencija i pomoći države ovoj kategoriji lica i dodala da je takva vrsta pomoći neophodna kako bi postali konkurentni na tržištu.
- Kada pričamo o startegiji poljoprivrede, mi smo obezbedili novac i krenuli da radimo strategiju koja se radi na sedam godina i tu su jasno definisani ciljevi koje smo sebi zadali, prilično ambiciozni, u koje mi verujemo, jer nećemo odustati od poljoprivrede - rekla je Tanasković.
Podsetila je na podatke Statističkog zavoda da je poljoprivreda u prošlogodišnjem BDP na 7,7%, što pokazuje da su mere dale rezultat, a da će efikasnost biti još veća krajem godine.
Preporučujemo
OVO JE BUDUĆNOST POVRTARSTVA: Stručnjak objasnio kako treba gajiti povrće i zašto
15. 02. 2026. u 16:59
PUTIN PISAO VUČIĆU: Poželeo mu zdravlje i uspehe, a građanima Srbije sreću i prosperitet
PREDSEDNIK Aleksandar Vučić primio je danas čestitku predsednika Ruske Federacije Vladimira Putina povodom Dana državnosti Republike Srbije, u kojoj mu je ruski lider poželeo zdravlje i uspehe, a građanima Srbije sreću i prosperitet, saopštila je danas Služba za saradnju sa medijima predsednika Republike.
13. 02. 2026. u 12:40
STRADALI MLADIĆ SIN POZNATOG MUZIČARA: Novi detalji nesreće u Sarajevu
ERDOAN Morankić (23), koji je stradao u tramvajskoj nesreći u Sarajevu, sin je poznatog muzičara iz Brčkog Armana Morankića, piše portal sarajevskog Avaza.
13. 02. 2026. u 12:05
Danju spasavao živote u bolnici, noću se pretvarao u MONSTRUMA: Jeziva istina otkrivena godinama kasnije
POLICIJA veruje da je Kris Revak, koji je izvršio samoubistvo nakon što je optužen za ubistvo, možda bio serijski ubica. Njegov život i dela krili su mračnu stranu koja je šokirala istražitelje.
15. 02. 2026. u 09:19
Komentari (0)