SVEGA TREĆINA STANOVA NA KREDIT: Poželjne samo hipoteke u većim gradovima
POSLEDNjA statistika pokazala je da se stanovi na kredit uglavnom kupuju u većim gradovima, najviše u Vojvodini, pa Beogradu, dok se prema jugu i istoku smanjuje procenat plaćanja stanova iz kredita.
Foto N. Karlić
U Srbiji je u maju prema podacima RGZ, 35 odsto stanova plaćeno kreditnim sredstvima. To verovatno ne treba da čudi, jer je nepisano pravilo da većina banaka u manjim mestima kao garanciju pri podizanju kredita ne odobrava hipoteku nad stanom koji se kupuje, već u nekom većem gradu u Srbiji. Po mogućstvu u Beogradu.
Prema statistici Republičkog geodetskog zavoda, po regionima, najviše su se iz kreditnih sredstava plaćali stanovi u Vojvodini - 39 procenata, na drugom mestu je Grad Beograd - 37 odsto, zatim Šumadija i zapadna Srbija sa 28 odsto, a najmanji udeo kreditniog finansiranja stanova bio je u Južnoj i istočnoj Srbiji - 27 odsto.
Ako odluče da kupe stan, žitelji malih, perifernih mesta u Srbiji često dočeka neprijatno obaveštenje u lokalnim bankarskim ekspoziturama da ne žele da im odobravaju zalog nad stanovima i kućama koji su predmet kupovine.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
ŠTA BLOKIRA POSTUPAK "SVOJ NA SVOME": Jedna greška može da zaustavi upis u katastar
11. 07. 2026. u 15:58
JEDNI SE BAHATE, DRUGI ŠTEDE: Globalna potražnja za naftom opala prvi put od 2020.
11. 07. 2026. u 14:27
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"SUPRUGA GA DRŽALA 5 MINUTA ZA NOGE DA NE BI ISPAO" Novi detalji drame državljanina Srbije na letu Rajanera
DRAMATIČNE trenutke doživeli su u petak ujutru putnici na letu kompanije Rajaner sa aerodroma „Makedonija“ u Solunu za Minhen, kada je pukao prozor, a vazdušna struja povukla jednog putnika napolje. On je u poslednjem trenutku spasen zahvaljujući supruzi, koja je sedela pored njega i zadržala ga, piše Prototema.
10. 07. 2026. u 12:18
ZAŠTO JE DUBRAVKA MIJATOVIĆ ZAISTA NAPUSTILA SERIJU "SREĆNI LjUDI"? "Morala sam da pobegnem..."
DUBRAVKA Mijatović napustila je seriju 'Srećni ljudi' iz ličnih razloga, a ne zbog honorara.
10. 07. 2026. u 15:07
PUTIN KOMENTARISAO BRAK NAŠE PEVAČICE: "Srpkinja ti je žena? Oni to neće ukrasti! Srbi su pošteni i pristojni - ako si prepisao firmu na nju"
TOKOM razgovora Vladimir Putin ga je upitao ko je njegova supruga.
10. 07. 2026. u 21:56
Komentari (0)