ODUZETO 3,5 MILIONA EVRA: U pitanju su devize koje je oduzela carina
OD 1. januara do 30. novembra ove godine, Uprava carina je deponovala kod Narodne banke Srbije privremeno oduzet novac u ukupnom iznosu od 3.577.349 evra. Ovo je suma peračunata po kursu na 1. decembar.

Arhiva
U ovom periodu, na osnovu pravnosnažnih i izvršnih odluka suda vraćeno je ukupno 141.427 evra. U pitanju su devize koje je carina oduzela, jer su premašivale ograničenu sumu od 10.000 evra.
Odlukom o uslovima za lične i fizičke prenose sredstava plaćanja u inostranstvo i iz inostranstva, koju je Narodna banka Srbije donela na osnovu Zakona o deviznom poslovanju, građani Srbije mogu da iznesu u inostranstvo efektivni strani novac čiji iznos ne prelazi 10.000 evra, odnosno protivvrednost u drugoj stranoj valuti.

ŠOK PROGNOZA ZA OKTOBAR: Najavljeno da će pasti pola metra snega! Ovakve ekstreme ni meteorolozi ne pamte
PREMA najavama meteorologa, oktobar 2025. počeće u Srbiji pod uticajem prodora hladnog vazduha sa severoistoka Rusije koji je došao do Nemačke i Poljske, ali se polako približava ka nama što će prouzrokovati razvoj ciklona u Jonskom, Tirenskom i delu Jadranskog mora i već 1. oktobra, u sredu, u večernjim časovima na jugu i jugozapadu Srbije počeće da pada kiša.
30. 09. 2025. u 20:58

"ZAŠTO MI PIPAŠ ŽENU?" Ovako je počela tuča na svadbi u Gornjem Milanovcu, nasrnuli na doktora (VIDEO)
SVADBENO veselje u Gornjem Milanovcu pretvorilo se u haotičnu scenu kada je došlo do nesvakidašnjeg incidenta.
30. 09. 2025. u 16:10

NE DA NA ĆERKU Bogdanin otac očitao lekciju Veljku, jasno mu stavio do znanja: "Možda pre nisi imao ovakvu devojku..."
VELjKO je uvek isticao da želi veliku porodicu sa mnogo dece kojima će usaditi prave vrednosti i tradiciju.
29. 09. 2025. u 16:17
Komentari (0)