ZAJEDNIČKI PROJEKTI SRBIJE I FRANCUSKE: Siniša Mali se sastao sa novim ambasadorom Košarom
MINISTAR finansija Siniša Mali sastao se danas sa novim ambasadorom Francuske u Srbiji Pjerom Košarom, sa kojim je razgovarao o ekonomskoj saradnji dve zemlje, sa naglaskom na zajedničkim kapitalnim projektima, u kojima učestvuju francuske kompanije.
Foto: Ministarstvo finansija
Na početku sastanka, ministar Mali je istakao da je Srbija na pravi način reagovala za vreme krize izazvane korona virusom, da je zadržala stabilnost i investiticije. Kako je rekao, deficit u prvih 11 meseci ove godine je manji od projektovanog, javni dug je pod kontrolom i do kraja godine na centralnom nivou će iznositi 57,3% BDP-a, a rast BDP-a u trećem kvartalu ove godine, u odnosu na isti period prethodne godine, je iznosio 7,7%. Dodao je da se u 2022. godini očekuje stopa privrednog rasta od 4,5%.
Ambasador Francuske je istakao da se dobri rezultati prepoznaju i da u to uvid imaju i francuske kompanije koje investitraju u Srbiju.
Mali i Košar su razgovarali i o projektu izgradnje beogradskog metroa, koja je nedavno počela i u kojoj učestvuju francuske kompanije Ežis i Alstom. Kako su se saglasili, taj projekat je od ogromnog značaja za grad Beograd i Republiku Srbiju i doprineće još boljim ekonomskim odnosima dve zemlje.
Osim toga, tema razgovora su bili i projekti izgradnje postrojenja na deponiji u Vinči, u kome učestvuje francuska kompanija Suez, zatim aerodrom „Nikola Tesla“, kao i projekti koji se tiču otpadnih voda.
Sagovornici su se saglasili da su svi projekti dobra osnova za dalje jačanje kako ekonomskih, tako i političkih odnosa dva naroda i dve države.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
TRAMP POTPISAO NAREDBU 13219: "Dejtonski sporazum i Rezolucija 1244 se moraju poštovati"
PREDSEDNIK Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp produžio je danas vanredno stanje na nacionalnom nivou u vezi sa Zapadnim Balkanom, u skladu sa Zakonom o međunarodnim vanrednim ekonomskim ovlašćenjima, objavljeno je danas na sajtu Federalnog registra SAD.
24. 06. 2026. u 17:38 >> 17:45
UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum
KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.
24. 06. 2026. u 18:41
UMRLA JE U BOLOVIMA, U 47. GODINI Njenu smrt Miloš nikada neće prežaliti: "Bolest je brzo napredovala"
"BOLEST je brzo napredovala. Za samo sedam godina ona je legla u krevet i bila je nepokretna do smrti."
25. 06. 2026. u 10:29
Komentari (0)