STABILNA ENERGETSKA SITUACIJA! Svi blokovi na mreži, rade i TENT i Kostolac
SVI blokovi proizvodnih kapaciteta Elektroprivrede Srbije su na mreži.
Foto Tanjug
Proizvodnja električne energije je stabilna i obezbeđena je sigurnost elektroenergetskog sistema, potvrđeno je u EPS-u.
- Na mreži je ponovo svih osam blokova termoelektrane Nikola Tesla A, Nikola Tesla B, a pouzdano rade i svi blokovi u termoelektranama Kostolac A i Kostolac B - potvrdili su u EPS-u.
Kako je i ranije najavljivano, postepeno su termo-blokovi vraćeni na mrežu, a jutros je ponovo priključen i poslednji blok A6 i TENT A. Danonoćni predan rad i stručnost zaposlenih u Elektroprivredi Srbije bili su ključni za prevazilaženje problema i obezbeđenje energetske sigurnosti države, navode u ovoj kompaniji.
Podsetimo, sinoć je izvršni direktor za proizvodnju energije u EPS-u Miroslav Tomašević, povodom komentara da se sistem raspao kada je 30.000 domaćinstava ostalo bez struje, rekao da se sistem nije raspao, već je ostao stabilan.
- Nije raspad sistema kada 30.000 potrošača ostane bez struje, to je neprijatno za potrošače, ali kvar se reši. Raspad sistema je kad cela država ostane bez struje - rekao je Tomašević na TV Pink.
On je dodao da je bilo problema samo na TE “Nikola Tesla” u Obrenovcu.
- Termoelektrana u Obrenovcu se vratila, ostao je još jedan blok da vežemo sutra, prema tome, to je za mene završena priča - rekao je Tomašević.
Ponovio je da je ugalj zbog tehnoloških prilika u Kolubari bio lošijeg kvaliteta i to se, kako je rekao, zna već određeno vreme, jer nije lako iseliti okolna naselja i omogućiti kopu da odradi svoj deo posla, te da obezbedi ugalj adekvatnog kvaliteta.
(Blic)
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
TRAMP POTPISAO NAREDBU 13219: "Dejtonski sporazum i Rezolucija 1244 se moraju poštovati"
PREDSEDNIK Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp produžio je danas vanredno stanje na nacionalnom nivou u vezi sa Zapadnim Balkanom, u skladu sa Zakonom o međunarodnim vanrednim ekonomskim ovlašćenjima, objavljeno je danas na sajtu Federalnog registra SAD.
24. 06. 2026. u 17:38 >> 17:45
UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum
KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.
24. 06. 2026. u 18:41
Mesi pitao hrvatskog fudbalera: "DA LI SI NORMALAN", on kaže: "Ugasio sam ga!"
SA DVA gola u pobedi Argentine nad Austrijom, kapiten "Gaučosa" je oborio čak četiri rekorda Mundijala, od kojih je najbitniji onaj da je postao najbolji strelac svih vremena na Svetskim prvenstvima. Kota "18" - trenutna.
23. 06. 2026. u 16:05
Komentari (0)