VLADA OGRANIČILA CENU GORIVA: Evo koliko naftni derivati mogu da koštaju
10. 02. 2022. u 17:47
VLADA Srbije propisala je da maksimalna maloprodajna cena naftnih derivata Evro dizel i Evro premijum BMB 95 iznosi 179, odnosno 171 dinar po litru, saopšteno je nakon sednice Vlade Srbije.
Povezane vesti
VLADA SRBIJE DONELA NOVU ODLUKU: Tiče se cene goriva narednih 60 dana
VLADA Srbije produžila je Uredbu o ograničenju visine cena derivata nafte i u narednih 60 dana najviša maloprodajna cena sa porezom na dodatu vrednost (PDV) za evro dizel i evro premijum BMB 95.
21. 06. 2026. u 15:09
Najnovije iz rubrike
TRAMP POBESNEO: Naredio istragu protiv naftnih giganata - "Amerikancima deru kožu s leđa na pumpama"
PREDSEDNIK Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp naložio je Ministarstvu pravde (DOJ) da pokrene istragu protiv najvećih američkih naftnih kompanija zbog sumnje da neopravdano održavaju visoke cene goriva, iako je cena sirove nafte značajno pala.
25. 06. 2026. u 19:30
ŠIRI SE MOĆNA SRPSKA FLOTA: Novi erbas A320 stigao u Er Srbiju
FLOTA Er Srbije bogatija je za još jedan avion- erbas A320 registarske oznake YU-APV, koji je danas sleteo na Aerodrom "Nikola Tesla" u Beogradu.
25. 06. 2026. u 15:54
VEČE SRBIJE U PEKINGU: Vidimo se na EXPO-u u Beogradu
KINA je danas najveći investitor u Srbiji, a naše partnerstvo ušlo je u novu fazu – od infrastrukture, preko industrije, do tehnologije i veštačke inteligencije, poručio je predsednik Privredne komore Srbije Marko Čadež na svečanom skupu u okviru Sajma CISCE u Pekingu, gde je međunarodnoj poslovnoj zajednici predstavio Specijalizovanu izložbu EXPO 2027 u Beogradu.
25. 06. 2026. u 15:51
EVROSTAT SRUŠIO LAŽI BLOKADERA! Srbija među najjeftinijim zemljama u Evropi po nivou potrošačkih cena
SRBIJA je među evropskim zemljama sa najnižim nivoom potrošačkih cena od oko 62,5 odsto proseka u EU, pokazuje analiza zasnovana na najnovijim podacima Evrostata.
25. 06. 2026. u 15:29
NBS MUNJEVITO REAGOVALA: Hitne mere spasile građane od ozbiljnih posledica
VICEGUVERNERKA Narodne banke Srbije (NBS) Ana Ivković izjavila je danas na 21. Svetskom kongresu ekonomista u Beogradu da bi rast inflacije u Srbiji bio znatno veći da Vlada Srbije nije brzo reagovala nizom mera, koje su usklađene sa Međunarodnim monetarnim fondom (MMF), od smanjenja akciza na gorivo do snabdevanja tržišta iz sopstvenih rezervi.
25. 06. 2026. u 15:23
Miloš
10.02.2022. 17:50
Sramota. U okruženju gorivo 50% jeftinije, a kod nas ubijaju sa akcizama.
HSV
10.02.2022. 18:55
@Miloš - Kao u Njemačkoj. Danas dizel 1.65 €.
Deps
10.02.2022. 20:03
@Miloš - Nije tačno da je 50% jeftinije
Goran
10.02.2022. 18:25
Svugde rastu cene goriva za evro ipo dobro je sto su zamrzli cene
Joksi
10.02.2022. 18:41
Kad ce da pojeftini nesto? Stalno cene rastu a niko ne kaze dosta je idemo sve dole i to znatno,sto bi bilo realno.
Čole
10.02.2022. 18:52
Ja očekivao: vlada smanjila akcize i od sutra na pumpama benzin 150,00 a dizel 160,00 din.
misko1978
10.02.2022. 19:01
Ovo znaci nestasice ovoh vrsta goriva..umesto da smnje akcize..jer danas je nafta kostala 93$...
Radovan Kojić
10.02.2022. 19:18
Ne gledajmo samo da DRŽAVA bude nama dobra, već da učinimo koliko možemo kako bi i mi bili državi dobri...!!!
Ilija
10.02.2022. 19:44
Jel za polnoprivredu 100 dinara.
Sa
10.02.2022. 19:51
Ogranicili na sadasnjim cenama,bravo eksperti...sadasnja cena je prevelika...da su spustili po bar 10 dinara,a ne ovako...
Peđs
10.02.2022. 19:57
Da vidimo baš koliko dana će im trebati da spuste cenu.....no
Neko
10.02.2022. 21:08
Bas mislite na narod,ogranicili vec maksimalne cene,svaka vam cast.Da se jos vise puni budzet da moze da se deli po neki dinar narodu da zamazete oci
Dušan
10.02.2022. 21:13
Gorivo će uskoro koštati preko 200 dinara. Drugi diriguju cijene a ne vi. Niste ni svjesni kakva vas poskupljenja očekuju od prvog aprila. Građevinski materijal i sve ostalo. Sve je već isplanirano, isto kao sa virusom. Ponovo se smejte mome komentaru,isto kao kada sam vam tvrdio skoro dvije godine da je kraj sa virusom u Avgustu 2022. Sijte žito u žitu je spas. Srdačan pozdrav. Poslije prvog aprila ću komentarisati vašu vijest o ogromnim poskupljenjima.
Mario
10.02.2022. 22:29
To će da pomogne ubilo se, smanjite akcize!!! U okolnim zemljama i za 50-70 dinara je jeftinije! Ali, sigurno je jedno pored ovakve vlasti, ići ćemo peške, a možda goli i bosi sa svim nametima a plate su "velikih" 500 evrića prosek.
Djole
11.02.2022. 15:45
Gorivo je na pumpama 188.90. Sramota
VLADIKA
12.02.2022. 00:59
Drzavo smanjite akcize... Odrektine se zbog socijalnog mira.