CENA ZLATA DOSTIŽE MAKSIMUM: Skoro 2.000 dolara za uncu
CENA zlata dostiže jutros petonedeljni maksimum jer su rat u Evropi, povišena inflacija i rizik od recesije u SAD podstakli tražnju investitora za imovinom koja se smatra sigurnim utočištem.
Zlatne poluge
Na spot tržištu cena ovog plemenitog metala je porasla za 0,17 procenata, na 1.991,31 dolar za uncu, nakon što je ranije dostigla najviši unutardnevni nivo od 11. marta, izveštava "Blumberg".
U usponu su i cene ostalih plemenitih metala, uključujući paladijum, platinu i srebro.
Mogućnost da Evropska unija de fakto uvede embargo na ruski gas i pretnja određenim ograničenjima na isporuke nafte u narednom evropskom paketu sankcija uticali su na poskupljenje oba ova energenta.
To utiče na povećanje cena svih sirovina, podstičući potražnju za zlatom kao zaštitom od inflatorne spirale, napominje se u informaciji.
Preporučujemo
U POSLEDNjIH 50 GODINA SE NIJE DESILO: Nemačka u velikom problemu - stiglo upozorenje
18. 04. 2022. u 11:46
Mađar bi da hapsi Putina i Netanjahua: "Zakon je jasan, to je obaveza"
BUDUĆI mađarski premijer Peter Mađar izjavio je da će se njegova zemlja ponovo pridružiti Međunarodnom krivičnom sudu i biti spremna da sprovodi naloge za hapšenje, uključujući i onaj koji se odnosi na izraelskog premijera Benjamina Netanjahua.
20. 04. 2026. u 20:04
Španska vlada naredila: Hitno uklonite ustaške simbole sa grobnice zločinca NDH Maksa Luburića
SA GROBNICE zloglasnog zapovednika ustaškog logora Jasenovac, zločinca Vjekoslava Maksa Luburića na gradskom groblju Karkajšent u Valensiji, moraju se ukloniti ustaški simboli, saopštile su španske vlasti, prenosi agencija EFE.
20. 04. 2026. u 18:48
Koliku penziju ima Angela Merkel? Brojka će vas iznenaditi! A to nije kraj - jedna stvar donela joj bogatstvo
ANGELA Merkel u penziji živi bolje nego ikad!
20. 04. 2026. u 12:46
Komentari (0)