GRČIĆ NAPUSTIO EPS: Doskorašnji direktor potpisao sporazumni prekid radnog odnosa

С. Б.

28. 04. 2022. u 11:26

DONEDAVNI direktor Elektroprivrede Srbije Milorad Grčić juče je sporazumno prekinuo radni odnos u ovom javnom preduzeću, saznaju "Novosti".

ГРЧИЋ НАПУСТИО ЕПС: Доскорашњи директор потписао споразумни прекид радног односа

Foto:

On je ostavku na mesto direktora EPS-a podneo početkom godine. U međuvremenu je vodio kancelariju za saradnju sa lokalnim zajednicama u ovom preduzeću. Juče je i definitivno napustio EPS.

Direktor EPS-a Milorad Grčić podneo je ostavku nakon problema i više incidenata u elektroenergetskom sistemu, do kojih je došlo u decembru i januaru.

Ministarstvo energetike je u januaru podnelo prijavu protiv bivšeg direktora "Elektroprivrede Srbije" Milorada Grčića, a prema rečima ministarke Zorane Mihajlović, svi koji su bili učesnici incidenata i problema u energetskom sistemu moraju da polože račune jer je reč o nacionalnom i državnom interesu.

- Oni su - istakla je tada Mihajlovićeva - obmanjivali državu i govorili kako su spremni za zimu, a sa prvim snegom je došlo do kolapsa.

- Ministarstvo je podnelo prijave, ne samo za bivšeg direktora EPS-a, nego i za još neke ljude. Dalje je to na institucijama. Mislim da će morati da se postave stvari na svoje mesto - rekla je tada ministarka.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ŠOK PROGNOZA ZA OKTOBAR: Najavljeno da će pasti pola metra snega! Ovakve ekstreme ni meteorolozi ne pamte

ŠOK PROGNOZA ZA OKTOBAR: Najavljeno da će pasti pola metra snega! Ovakve ekstreme ni meteorolozi ne pamte

PREMA najavama meteorologa, oktobar 2025. počeće u Srbiji pod uticajem prodora hladnog vazduha sa severoistoka Rusije koji je došao do Nemačke i Poljske, ali se polako približava ka nama što će prouzrokovati razvoj ciklona u Jonskom, Tirenskom i delu Jadranskog mora i već 1. oktobra, u sredu, u večernjim časovima na jugu i jugozapadu Srbije počeće da pada kiša.

30. 09. 2025. u 20:58

Komentari (3)

Mališani i VODAVODA Vodica zajedno na Oplencu