MALINARI TRLJAJU RUKE: Otkupna cena ovog voća u delovima Srbije čak 600 dinara
OTKUPNA cena malina u Lipolistu kod Šapca dostigla je cenu od čak 600 dinara.
Foto V. Ilić
Ovom cenom su se obistinile najave Dobrivoja Radovića, predsednika Asocijacije malinara Srbije, iz novembra prošle godine. On sada kaže da je zadovoljan zbog toga.
- Najavljivali smo da će otkupna cena 2022. biti od 600 do 800 dinara. U 2021. smo imali 98 dana bez kiše u vreme kada novim izdancima treba kiša za rod 2022. Kada smo završili berbu, rekli smo da će malina za narednu godinu biti 30 odsto manje - kaže Radović.
Foto D. Karadarević
- To se i obistinilo u celoj Srbiji, a posebno u brdsko-planinskim predelima imamo dosta lošiju malinu. Cenu ne diktiramo mi, već ponuda i potražnja, divljanje cena hemije, repromaterijala, dnevnice za radnike, hrana. Trenutno je otkupna cena od 600 dinara u Lipolistu, Ivanjici, Arilju, a u Krupnju oko 500-550 dinara. Malinari su zadovoljni, ali činjenica je da je smanjena količina roda po aru.
(Kurir)
BONUS VIDEO - OKO SOLUNA KAO U PROVANSI: Pogledajte polja lavande u Grčkoj
Preporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
EPSKI DEBAKL! Arina Sabalenka izbačena sa Rolan Garosa
NAJBOLjA teniserka planete Arina Sabalenka neće se takmičiti u završnici Rolan Garosa.
03. 06. 2026. u 15:48
KRAĐA VEKA U NBA! Nikola Jokić ovakvu nepravdu nije zaslužio, bruka i sramota
NBA liga donela je odluku o MVP igraču NBA lige!
17. 05. 2026. u 16:04 >> 16:14
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (3)