PREMIJERKA BRITANIJE PORUČILA: "Smanjiću poreze da bih nagradila naporan rad"
NOVA britanska premijerka danas je poručila da kao prvo želi da natera Britaniju da ponovo radi, a najavila je i plan za razvoj ekonomije kroz smanjenje poreza i reforme.

Foto: Profimedia
- Smanjiću poreze da bih nagradila naporan rad i podstakla rast i investicije zasnovane na poslovanju, a pokrenuću reforme u svojoj misiji da Ujedinjeno Kraljevstvo radi, gradi i raste - navela je nova britanska premijerka, prenosi Rojters.
Ona je navela i da će podsticati izgradnju bolnica, škola, puteva...
Kao drugi prioritet navela je borbu s energetskom krizom, pa je tako već za ovu nedelju najavila mere kojima će obezbediti snabdevanje zemlje energijom u narednom periodu.
Britanska premijerka navela je da će se poštarati da ljudi lakše mogu da odu na preglede kod doktora i dobiju druge neophodne usluge.
- Postavićemo našu zdravstvenu službu na čvrste temelje - rekla je Tras zaključila da će joj glavni akcenat biti na ekonomiji, energiji i nacionalnoj zdravstvenoj službi.
- Time će se nacija naći na putu ka dugoročnom uspehu - dodala je.
BONUS VIDEO: Snimci sa vojne vežbe "Istok 2022"
Preporučujemo

BUDžET U PLUSU 1,2 MILIJARDE: Rezultati za prvih sedam meseci 2022. godine
06. 09. 2022. u 19:14

GASPROM PRELOMIO: Dolar ispada, Kina će gas plaćati u rubljama i juanima
06. 09. 2022. u 17:49

PREMIJER ŠPANIJE UPOZORAVA: "Evropa mora da se pripremi za najgori scenario"
06. 09. 2022. u 17:35

SKANDAL U BRITANIJI, PORODICE U ŠOKU: Direktorka mrtvačnice gledala crtani film sa mrtvim bebama u svojoj kući
EJMI Apton (38), osnivačica udruženja Florrie’s Army u Lidsu u Engleskoj, našla se u centru velike afere nakon što su roditelji preminule dece otkrili da su tela njihovih beba držana u njenoj kući umesto u mrtvačnici.
27. 08. 2025. u 17:50

OVO JE DETALjAN SPISAK NAMIRNICA KOJIMA ĆE PASTI CENA: Nove ekonomske mere važne za građane
PRESEDNIK Srbije Aleksandar Vučić istakao je juče prilikom izlaganja o smanjenju marži na kućnu hemiju i prehrambene proizvode, a u okviru predstavljanja novih ekonomskih mera za građane, da sniženje koje će uslediti kao posledica ograničenja trgovačkih marži obuhvata 3000 proizvoda iz 23 grupe.
25. 08. 2025. u 13:15

"CINIČAN - U POZITIVNOM SMISLU": Moskva o Trampovim pokušajim da okonča ratove
PRISTUP američkog predsednika Donalda Trampa u vođenju diplomatije kroz sklapanje trgovinskih dogovora "prilično je ciničan", ali u pozitivnom smislu, izjavio je u petak predstavnik Kremlja Dmitrij Peskov.
05. 09. 2025. u 19:51
Komentari (0)