NEMAČKI UNIPER RAZMATRA TUŽBU PORIV GASPROMA: Tražiće naknadu štete zbog gubitka od 12,3 milijarde evra
NEMAČKI uvoznik gasa Uniper razmatra da podnese tužbu protiv Gasproma Arbitražnom sudu u Stokholmu za naknadu štete, preneo je Rojters.

Foto Tanjug/AP
Agencija napominje da je Uniper bio primoran da kupuje gas po povećanoj ceni od drugih dobavljača nakon što je Gasprom prvo smanjio, a zatim potpuno obustavio snabdevanje gasovodom Severni tok, navodeći kao razlog višu silu.
Nemačka kompanija je u prvoj polovini 2022. zabeležila gubitak od 12,3 milijarde evra i bila je prinuđena da se obrati nemačkoj vladi za podršku. Kako navodi agencija, glavni razlog za to kompanija smatra poremećajima u snabdevanju.
Uniper je nemačka energetska kompanija. Njegova osnovna delatnost je proizvodnja električne energije, kao i globalna trgovina energijom i širok portfolio gasnih sredstava, što Uniper čini jednom od vodećih gasnih kompanija u Evropi.
BONUS VIDEO - SEDAM DECENIJA NA TRONU: Elizabeta druga preminula u 97. godini u zamku Barmoral
Preporučujemo

JUTROS TRESLO U BEOGRADU: Samo jedan grad u Srbiji nikad nije pogodio zemljotres
13. 09. 2022. u 13:05

SKANDAL U BRITANIJI, PORODICE U ŠOKU: Direktorka mrtvačnice gledala crtani film sa mrtvim bebama u svojoj kući
EJMI Apton (38), osnivačica udruženja Florrie’s Army u Lidsu u Engleskoj, našla se u centru velike afere nakon što su roditelji preminule dece otkrili da su tela njihovih beba držana u njenoj kući umesto u mrtvačnici.
27. 08. 2025. u 17:50

OVO JE DETALjAN SPISAK NAMIRNICA KOJIMA ĆE PASTI CENA: Nove ekonomske mere važne za građane
PRESEDNIK Srbije Aleksandar Vučić istakao je juče prilikom izlaganja o smanjenju marži na kućnu hemiju i prehrambene proizvode, a u okviru predstavljanja novih ekonomskih mera za građane, da sniženje koje će uslediti kao posledica ograničenja trgovačkih marži obuhvata 3000 proizvoda iz 23 grupe.
25. 08. 2025. u 13:15

GLUMICA I RANIJE IMALA PROBLEMA SA ZAKONOM? Burne reakcije Rusije na hapšenje Bikovićeve bivše, zahteva se STROGA kazna
LEPOTICA iz Sankt Peterburga, koja se proslavila dramom "Led", za oko nam je zapela zahvaljujući romansi sa partnerom iz pomenutog filma, popularnim srpskim glumcem koji je i u Rusiji izgradio zavidnu karijeru.
06. 09. 2025. u 11:32
Komentari (3)