KINA je preporučila državnim uvoznicima da prestanu s preprodajom tečnog prirodnog gasa (TPG) stranim kupcima, jer vlada želi da obezbedi sigurno snabdevanje svog stanovništva u zimskoj grejnoj sezoni, izvestila je danas agencija "Blumberg".
SAD mufljuzi opet jednim udarcem dve muve. Nateraju Kinu da zadrži američki tečni gas i tako smanji uvoz gasa iz Rusije, a Evropu bez uvoza iz Kine dovedu u još teži položaj u kojem će morati zlatom da plaćaju Amerima za gas. Što da Kina zarađuje na preprodaji njihovog gasa kad mogu oni da odrede koju hoće cenu za EU? Jedino mi Kinezi nisu jasni zašto pristaju na to, kada su lepo mogli da zarađuju na američkom skupom gasu, a za sopstvene potrebe koriste bolji i jeftiniji ruski? Pošto glupi nisu, onda izdaju Ruse ili su ih Ameri ucenili da ako ne prestanu sa izvozom u EU, neće dobijati količine dogovorene ugovorom? Pre da je ovo drugo, jer koji su još ugovor SAD ispoštovale, a da korist od njega ima neko drugi, a ne oni sami.
BIZNISMEN Branko Babić prokomentarisao je najnoviji snimak dr. Branimira Nestorovića u kome navodi da postoje preko 100 hiljada Srba koji čekaju da se zakoni promene kako bi se vratili u Srbiju i da nam zbog toga ne trebaju strani investitori.
PEKARE u Nemačkoj svakodnevno privlače mnogo kupaca. Zbog teške ekonomske situacije, neke od njih moraju se na sve načine boriti za opstanak na tržištu. Neki pekari su delimično podigli cene, dok su drugi uveli doplatu za sečenje hleba.
EVROPSKI berzanski indeksi su danas uglavnom u blagom porastu, zlato i pšenica su poskupeli uz istovremeni pad cena nafte, dok investitori prate podatke o maloprodaji u Velikoj Britaniji, raspoloženju francuskih potrošača i konačno očitavanje nemačkog BDP u prvom kvartalu 2025.
Komentari (2)