NBS: Ne ulažemo devizne rezerve u kriptovalute

Танјуг

23. 10. 2022. u 19:44

NARODNA banka Srbije (NBS) saopštila je da, kao i gotovo sve centralne banke u svetu, ne ulaže devizne rezerve u kranje volatilnu imovinu kakve su kriptovalute i da u poslednjih desetak godina kontinuirano ukazuje javnosti na rizike od ulaganja u kriptoimovinu.

НБС: Не улажемо девизне резерве у криптовалуте

Foto PKS

-Informacije koje su iznete na tviteru, a tiču se pominjanja NBS u dokumentu koji je objavljen na internet prezentaciji američke advokatske kancelarije Stretto, su potpuno netačne i predstavljaju neznalačko i zlonamerno izvrtanje činjenica, navodi se na Tviter nalogu NBS.

Dodaje se da se NBS pojavljuje u dokumentu objavljenom na internet prezentaciji te advokatske kancelarije koji se odnosi na stečajni postupak američke kompanije Celsius Network LLC i drugih kompanija koje su pružale usluge u vezi sa virtuelnim valutama, a u kom se NBS navodi na listi lica/institucija kojima je Stretto, kao punomoćnik, uputio putem pošte Obaveštenje o stečaju navedenih kompanija.

NBS obaveštava da joj se nijedna od navedenih kompanija nije obraćala radi pokretanja postupka licenciranja za pružanje usluga povezanih s virtuelnim valutama, kao i da NBS nije imala bilo kakvu komunikaciju ili saradnju s navedenim kompanijama tim ili nekim drugim povodom.

Foto: Piksabej

-Takođe, Obaveštenje o stečaju koje je, prema navedenom dokumentu upućeno, između ostalog, i NBS, nikada nam nije dostavljeno, ističu u NBS.

Kako navode, jedna od pretpostavki je i da se NBS, kao i neke druge institucije, nalaze na spisku onih kojima su upućena obaveštenja kao nadzorni organi u oblasti digitalne imovine jer, dodaje se, pojedina lica koja su posedovala digitalnu imovinu preko navedene platforme imaju veze sa Srbijom.

NBS dodaje i da je od navedene američke advokatske kancelarije zatražila pojašnjenje zašto se nalazi na navedenoj listi.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News

Komentari (0)

MOĆ OBRAZOVANJA: Ključ za inkluzivniju i pravedniju budućnost