LICEMERJE LONDONA - SANKCIJE VAŽE ZA DRUGE: Velika Britanija nastavlja da kupuje rusku naftu uprkos sankcijama

20. 11. 2022. u 17:49
POSTOJe dva glavna načina da se zaobiđu sankcije: pumpanje nafte sa tankera na tanker na otvorenom moru i uvoz preko trećih zemalja, piše Sandej tajms.
Pitanje glasi:PO KOJOJ CIJENI KUPUJU ENGLEZI RUSKO SIROVO NAFTO,TE I OD KOG PREVOZNIKA?DA NIJE UKRAJINSKA LADJA?
Povezane vesti

BRITANSKA PARANOJA: Zabranili izvoz "smrtonosnih" džojstika u Rusiju
BRITANSKA vlada zabranila je izvoz kontrolera za video igre u Rusiju, zato što ih, kažu u Londonu, Rusi koriste za pilotiranje dronova u Ukrajini.
25. 04. 2025. u 17:45

ROBIJA ZA BRITANCE: London kažnjava sve one koji ne prijave saradnju sa Rusijom
LICIMA koja u Velikoj Britaniji ne prijave svaku delatnost koja se sprovodi u skladu sa sporazumom sa Rusijom preti kazna zatvora do pet godina, saopštilo je britansko Ministarstvo unutrašnjih poslova.
01. 04. 2025. u 23:45

"BLUMBERG" TVRDI: Slovačka i Nemačka se nadaju povratku ruskog gasa
SLOVAČKA i industrijska preduzeća u Nemačkoj nadaju se vraćanju zaliha ruskog gasa, prenosi "Blumberg".
17. 03. 2025. u 00:22

STATISTIKA RASKRINKALA LAŽNE NAPORE EU: I dalje više para daju za ruske energente nego za Ukrajinu
EVROPSKA unija troši više na rusku naftu i gas nego na finansijsku pomoć Ukrajini, navodi se u danas objavljenom izveštaju.
24. 02. 2025. u 21:33
Najnovije iz rubrike

"IMAMO JOŠ POSLA" Vučić: Deonica auto-puta Preljina-Požega će izgledati veličanstveno
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas, tokom obilaska radova na deonica auto-puta ''Miloš Veliki'' Preljina-Požega, da je te deonica ključna za spajanje Beograda sa zapadnom Srbojom i naveo da je tunel Laz završen, a da su pri kraju radovi na tunelu Munjino brdo.
28. 04. 2025. u 10:41

PISTAĆI MOGU DA RASTU I KRAJ MORAVE: Velika potražnja za Dubai čokoladom podstakla drastičan rast cena njenog glavnog sastojka (FOTO)
NEVEROVATNA popularnost dubai čokolade svuda u svetu izavala je nestašice i podstakla rast cena njenog glavnog sastojka - pistaća. Tona ovih grickalica košta više od 7.500 dolara, ali kako su njihove rezerve iscrpljene ne očekuje da se će se poskupljenje uskoro zaustaviti. Mnogi svetski proizvođači unosnijih orašastih plodova poput badema, odlučuju da pređu na pistaće jer je zarada sve bolja, a uzgajanje ne zahteva neke posebne uslove.
28. 04. 2025. u 09:47

SI-EN-EN: Kina ukinula uzvratne carine na uvoz američkih čipova
KINA je, kako piše Si-En-En, pozivajući se na izveštaje tri agencije za uvoz, ukinula recipročne carine od 125 odsto na neke poluprovodnike proizvedene u SAD.
27. 04. 2025. u 23:45

RUBIO: SAD ne uvode nove sankcije Rusiji zbog nagodbe u Ukrajini
VLASTI SAD ne uvode nova ograničenja protiv Rusije kako ne bi ugrozile proces mirnog rešavanja sukoba u Ukrajini, izjavio je državni sekretar Marko Rubio.
27. 04. 2025. u 15:51

PALE FEBRUARSKE PLATE NAFTAŠA: Programeri ponovo najplaćenije zanimanje u Srbiji
PROGRAMERI su ponovo najplaćenije zanimanje u Srbiji, pošto je njihova prosečna februarska neto plata prema podacima Republičkog zavoda za statistiku iznosila 288.617 dinara dok su prosečne plate zaposlenih u proizvodnji koksa i derivata nafte kao i radnika u eksploataciji sirove nafte i gasa u februaru znatno smanjene i manje od proseka programera.
27. 04. 2025. u 12:17
Komentari (1)