JAČAMO MREŽU SA FRANCUZIMA: Ministarska energetike Dubravka Đedović na konferenciji "Zelena tranzicija"

RAZVOJ nekoliko zajedničkih projekata sa Francuskom izuzetno je značajan za dalji razvoj srpskog eneretskog sektora.

ЈАЧАМО МРЕЖУ СА ФРАНЦУЗИМА: Министарска енергетике Дубравка Ђедовић на конференцији Зелена транзиција

Foto: Tanjug/Zoran Petrović

Ovo je istakla ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović na jučerašnjoj poslovnoj konferenciji "Zelena tranzicija" koju organizuje Srpsko-francuska privredna komora u Srbiji.

- Radimo na projektu automatizacije srednje naponske distributivne mreže, koja treba da osigura pouzdanije i kvalitetnije snabdevanje električnom energijom, daljinsko upravljanje mrežom, brže lokalizovnje kvarova i popravke - objasnila je Đedovićeva.

- Ovaj značajan projekat automatizacije smanjiće značajno gubitke u mreži.

Ona je naglasila da Srbija, pored Poljske, najviše zavisi od uglja, koji je kao energent zastupljen sa 64 odsto.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.

24. 06. 2026. u 18:41

Komentari (1)

PRIČA O NAJSTARIJEM SRPSKOM KRSTU