"MORAMO DA VODIMO RAČUNA O PENZIONERIMA I DA BUDEMO UZ NJIH" Ministar Mali o povećanju penzija
PRVE uvećane penzije se isplaćuju danas, u četvrtak, 2. februara, za samostalne delatnosti. Potom, u subotu, 4. februara, imamo isplatu vojnih i poljoprivrednih penzija (isplata na kućne adrese 6. februara) i na kraju, 10. februara, za najbrojniju kategoriju „zaposleni“ (od 9. februara na kućne adrese).
Foto: Printskrin/Instagram/mali_sinisa
- Naglašavam da su, u poslednjih nekoliko godina, od 2014. godine, kada smo sprovodili fiskalnu konsolidaciju, penzije kumulativno porasle u proseku za oko 57 odsto, uključujući i dva najnovija povećanja, u novembru i od 1. januara.
Moramo da vodimo računa o penzionerima, da ih podržavamo, da budemo uz njih. Mi smo u februaru prošle godine isplatili po 20.000 dinara svim penzionerima, što je najveće jednokratno davanje koje smo imali. Plus smo ih tokom pandemije pomogli nekoliko puta (kada i ostale građane – 100 evra, 30+30+20 evra, ili samo penzionere – 50 evra u septembru 2021. godine) - napisao je ministar Mali na svom Instagram nalogu.
BONUS VIDEO: BUDISAVSKI PENZIONERI U AKCIJI - Pogodan dan za sređivanje parka
Preporučujemo
POČINjE ISPLATA UVEĆANIH PENZIJA: Ovim kategorijama penzionera prvo leže novac
02. 02. 2023. u 09:02
SVEČANO PRESEKAO VRPCU: Ćustićeva žena se porodila kod kuće - stariji sin prisustvovao
01. 02. 2023. u 11:50
IRANSKI KOMANDOSI PRONAŠLI PILOTA F-35: Zavarali trag Amerikancima i uhapsili ga
ISLAMSKA revolucionarna garda (IRGC) locirala je i privela pilota oborenog američkog lovca F-35 tokom operacije potrage, javlja iranska agencija Nur njuz.
03. 04. 2026. u 16:39
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
DOBIO ODGOVOR: Šef diplomatije BiH besan zbog Karleuše
PEVAČICU Jelenu Karleušu uzeo je "na zub" ministar spoljnih poslova Bosne i Hercegovine, Elmedin Konaković zbog medijskog eksponiranja u državi.
04. 04. 2026. u 20:26
Komentari (0)