"SOKO" ZBOG NOVE KRAĐE OPET VOZI 30 NA SAT: Između Nove i Stare Pazove opet skinuti delovi kontaktne mreže
ZBOG nove krađe delova kontaktne mreže na delu brze pruge između Nove Pazove i Stare Pazove, „Infrastruktura železnica Srbije“ ponovo je danas, 8. februara 2023. godine, prinuđena da na ovoj deonici uvede lagane vožnje i smanji brzinu putničkih vozova.
Foto: Ministarstvo
Takođe će umesto 200 km/sat, na ovom delu brze pruge Beograd – Novi Sad putnički vozovi saobraćati brzinom od svega 30 km/sat. Očekuje se da će zbog ovoga doći do poremećaja u funkcionisanju putničkog železničkog saobraćaja između Beograda i Novog Sada.
- Zbog ovoga će danas kasniti vozovi na brzoj pruzi - rekao je ministar saobraćaja Goran Vesić. - Kradljivci su opet na brzoj pruzi svojim lopovlukom ugrozili ljudske živote i bezbednost železničkog saobraćaja, uništili imovinu i naneli ogromnu materijalnu štetu železnici. Svojim bahatim i nasilničkim ponašanjem lopovi nanose ogromnu štetu državi i železnici, ugrožavajući sve naše ogromne napore da izgradimo savremene i brze pruge, po najvišim evropskim standardima. Tome se konačno mora stati na put.
Ovakvim krađama direktno se ugrožavaju životi ljudi i bezbednost železničkog saobraćaja, uništava železnička imovina, a „Infrastrukturi železnice Srbije“ nanosi ogromna materijalna šteta.
"Infrastruktura železnice Srbije“ zato očekuje i traži efikasnu i odlučnu akciju nadležnih državnih organa, otkrivanje i hvatanje kradljivaca železničke opreme u najkraćem roku i njihovo najoštrije kažnjavanje.
NAPUSTILA GRAD I NA BABOVINI ODGAJA DECU: Mlada Beograđanka Aleksandra odlučila da se pre 14 godina vrati u planinsko selo Vlase kod Vranja
MOJ tata se ljutio na mene, govorio je, ja sam odatle otišao, a ti se vraćaš, ali ja sam odlučila i na kraju je život tako sve uredio da na mestu u planinskom selu Vlase, gde je njegova majka Ljubica odgajala trojicu sinova i jednu kćer, to sada radim i ja - započinje svoju po mnogo čemu neobičnu priču tridesetšetogodišnja učiteljica Aleksandra Ljubić, književnica, slikarka, supruga, odbornica u skupštini grada i, kako kaže, najvažnije mama Darka (14), Đorđa (10), Veljka (8) i Marijane (7).
10. 01. 2026. u 15:08
FRANCUSKA PRETI IZLASKOM IZ NATO-a: Glasanje u parlamentu, bes prema Trampu zbog Venecuele, Izraela i Grenlanda
FRANCUSKA je zapalila političku fitilj-bombu u samim temeljima NATO-a, u trenutku kada se globalne tenzije ubrzano prelivaju sa periferije na samu strukturu zapadnog bezbednosnog sistema.
10. 01. 2026. u 06:30
"PRIPADA NAMA - NE DANSKOJ, NI SAD" S Grenlanda poslata jasna poruka: "Niko nema pravo da odlučuje umesto nas"
LIDERI pet najvećih političkih partija Grenlanda objavili su zajedničko pismo u kojem naglašavaju da Grenland nije deo ni SAD ni Danske, već da pripada Grenlanđanima, i da zahtevaju od Sjedinjenih Američkih Država da nemaju nikakvu kontrolu nad tim ostrvom.
10. 01. 2026. u 11:52
Komentari (8)