POTPISAN VAŽAN MEMORANDUM Brnabićeva: Brza pruga do Skoplja unaprediće odnose Srbije i Severne Makedonije
MINISTAR građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Goran Vesić danas je sa makedonskim kolegom Blagojem Bočvarskim potpisao Memorandum o izgradnji brze pruge od Niša do Skoplja, za koji će dve zemlje zajednički zatražiti sredstva od Evropske unije.

Foto: Tanjug
Sporazum je potpisan u prisustvu premijera Srbije i Severne Makedonije Ane Brnabić i Dimitra Kovačevskog.
Premijerka je rekla da potpisani memorandum kao i juče otvoreni sajam Vinska vizija Otvoreni Balkan doprinosi unapređenju odnosa naših prijateljskih zemalja.
Vesić je ranije rekao da će ta pruga biti modernizovana i elektrificirana, za brzine od 120 kilometara na sat.
On je rekao da je u toku projektovanje deonice Niš-Preševo, duge 135 kilometara, a da će makedonski partneri projektovati oko 50 kilometara od granice do Skoplja.
BONUS VIDEO: "OTISAK" Ministar finansija Siniša Mali u podkastu "Novosti" o važnim ekonomskim pitanjima
Preporučujemo

USKORO STIŽE I PETI NAUČNO-TEHNOLOŠKI PARK: Premijerka posetila Kragujevac
13. 11. 2023. u 17:11

"HVALA, ŽARKO, ČOVEK SI": Šta je Laušević činio za ćerku Nebojše Glogovca
16. 11. 2023. u 09:44

KAO VRŠNjAKINjA ĆERKAMA: Džajićeva žena u top formi u 8. deceniji - ne mogu da ih razlikuju (FOTO)
15. 11. 2023. u 16:30 >> 16:30

DUGOROČNA VREMENSKA PROGNOZA DO KRAJA AVGUSTA: Tek nas čeka pakao i temperaturni rekordi - leto se ne predaje
NAJNOVIJA vremenska prognoza evopskih stručnjaka za avgust pokazuje prohladniji početak meseca u centralnim delovima Evrope, ali se već nagoveštava povratak suptropskog grebena i novog talasa vrelog vremena. Usled prisustva niskog pritiska na severu kontinenta, stvaraju se uslovi za novi toplotni talas koji će pogoditi veći deo Evrope, piše Severe Weather Europe.
04. 08. 2025. u 20:19

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

3O LETA OD "OLUJE" - RUDAN OŠTRO O HRVATIMA: "Koliko je Srba plutalo u bunarima jer se nisu ukrcali u traktore..."
VEDRANA Rudan je komentarisala političku i društvenu klimu u Hrvatskoj.
03. 08. 2025. u 16:23
Komentari (0)