VUJOVIĆ U TOPOLI: Gradićemo 23km nedostajuće kanalizacione mreže
MINISTARKA zaštite životne sredine Irena Vujović obišla je danas u Topoli lokaciju u neselju Ljubeselo, gde je građanima predstavljen projekat izgradnje nedostajuće kanalizacione mreže i gde će uskoro početi i radovi na terenu.

Foto: Ministarstvo
Vujović je istakla da će u opštini Topola, uz podršku Ministarstva zaštite životne sredine, biti izgrađeno ukupno 23 kilometara kanalizacione mreže u tri naselja - Ljubeselo, Meterize i Livade.
„Veliko mi je zadovoljstvo što sam ponovo u Topoli i što me je veliki broj građana sačekao da svi zajedno pogledamo projekat za nedostajuću kanalizacionu mrežu ovde u Ljubeselu. Želim da pohvalim kvalitetan projekat koji je opštinsko rukovodstvo pripremilo i što su imali takvu viziju. Kanalizaciona mreža će biti priključena na postrojenje za prečišćavanje otpadnih voda u Topoli, koje ima kapacitet 8.000 ekvivalent stanovnika, a trenutno radi za 4.500 ekvivalent stanovnika. Izgradnjom kanalizacije u ova tri naselja pokrivamo potrebe još 3.500 stanovnika, i prečistač će raditi punim kapacitetom. Država je obezbedila sredstva za ovaj projekat, krajem decembra krećemo u izbor izvođača, a zavisno od vremenskih prilika, već u februaru bi mogli da počnu radovi“, rekla je Vujović.
Ističući da je zaštita životne sredine prioritet, ministarka je navela da je nedavno u Topoli obišla i nesanitarnu deponiju, koja predstavlja veliki ekološki problem za građane.
„Nesanitarna deponija je problem koji muči građane duže od 30 godina. Drago mi je što su imali snage i volje da zatvore deponiju, pa će u narednim godinama otpad voziti na regionalnu deponiju u Jagodini. Opštinsko rukovodstvo me je obavestilo da su spremili projekat sanacije i rekultivacije. Ministarstvo koje vodim iz godine u godinu podržava kvalitetne projekte, pozivam opštinu Topola da kandiduje projekat na našem konkursu, jer se trudimo i obezbeđujemo sredstva za sanaciju i rekultivaciju deponija. Početkom godine raspisaćemo konkurse kojima je cilj unapređenje kvaliteta vazduha, zemljišta i životne sredine, i očekujem da će, ne samo Topola, nego i ostale lokalne samouprave iz Šumadijskog okruga, kandidovati dobre projekte“, rekla je Vujović.

NUKLEARNE SILE BILE NA IVICI RATA, A ONDA JE USLEDIO OBRT: "Ključan je bio poziv jednog čoveka"
U DRAMI koja je privukla pažnju svetske javnosti, američki predsednik Donald Tramp juče je na društvenim mrežama objavio da su Indija i Pakistan, nakon četiri dana žestokih sukoba duž granice, pristali na „potpuni i trenutni prekid vatre“.
11. 05. 2025. u 10:48

PANIKA U UKRAJINI: Da li je ovo znak da Putin sprema novi napad "orešnikom"?
RUSIJA će 12. i 13. maja privremeno zatvoriti vazdušni prostor iznad vojnog poligona i kompleksa za lansiranje raketa Kapustin Jar, prenosi ukrajinski odbrambeni portal Militarnyi 10. maja, navodeći mogućnost testiranja balističke rakete srednjeg dometa.
10. 05. 2025. u 12:06

BILI KAO BRAĆA TRIDESET GODINA: Dejo pocepao sliku s njim - nekadašnji reprezentativac otkrio razloge svađe
LEGENDARNI fudbaler Dejan Savićević pre nekoliko godina pocepao je fotografiju sa nekadašnjim saigračem i velikim prijateljem Brankom Brnovićem.
11. 05. 2025. u 10:29
Komentari (0)