PRVI SASTANAK O LETEĆIM TAKSIJIMA: Mali sa Baldivijem - Želimo da pomerimo granice i predstavimo nove tehnologije i dostignuća (FOTO)
MINISTAR finansija Siniša Mali sastao se sa Tibom Baldivijem, jednim od osnivača francuske kompanije "Ascendance Flight Technologies", a tema razgovora bila su leteća vozila i leteći taksi.
Foto. Instagram
- Želimo da na specijalizovanoj izložbi Ekspo 2027 pomerimo granice i predstavimo neke nove tehnologije, dostignuća, da idemo korak ispred drugih, pa smo u tom smislu odlučili da imamo i neke od najnovijih tipova prevoza - napisao je Mali.
- Tako planiramo da koristimo autonomna vozila, koja nemaju vozača, ali i leteće taksije. Već smo počeli da sprovodimo ovu ideju, pa smo tako jutros održali izuzetan sastanak sa Tibom Baldivijem, jednim od osnivača francuske kompanije "Ascendance Flight Technologies", koja je jedan od lidera u ovoj oblasti i u tom smislu ima podršku Vlade Francuske. Očekujemo da predstavnici ove kompanije dođu u Beograd kako bi se upoznali sa našim planovima. Idemo dalje - zaključio je ministar finansija.
Preporučujemo
NAKON SASTANKA SA PREDSTAVNICIMA NIS: Oglasila se ministarka Đedović Handanović
23. 11. 2025. u 16:35
PODRŠKA SELIMA: Bački Petrovac među opštinama koje dobijaju sredstva za domove kulture
23. 11. 2025. u 15:04
BIZNIS SA TERASE OSVOJIO SRBE: Donosi veliku zaradu, a ulaganja gotovo da nema
23. 11. 2025. u 14:29
EVROPLjANE RAZBESNELA JEDNA TAČKA TRAMPOVOG PLANA: "To je skandalozno"
AMERIČKI predsednik Donald Tramp ubacio je „klin u točak“ jednih od najosetljivijih pregovora koji se trenutno vode u Evropi, potencijalno ugrožavajući napore da se Ukrajini obezbedi finansiranje za nastavak odbrane od Rusije, piše Politiko.
22. 11. 2025. u 07:54
NAJVEĆA SILA EVROPE REAGOVALA NA TRAMPOV PLAN: "U principu podržavamo"
NEMAČKA vlada saopštila je da "u principu" podržava plan Sjedinjenih Američkih Država za okončanje rata u Ukrajini, ali da ostaje posvećena zaštiti ukrajinskog suvereniteta i obezbeđivanju bezbednosnih garancija za zemlju.
21. 11. 2025. u 12:37
Na godišnjicu dedine smrti, Kenedijeva unuka (35) saopštila da UMIRE - a tek što se PORODILA! Prokletstvo Kenedijevih se nastavlja...
ĆERKA Kerolajn Kenedi, a unuka Džona i Džeki Kenedi je objavila strašne vesti na godišnjicu smrti svog dede. Nakon drugog porođaja suočila se sa teškom dijagnozom.
23. 11. 2025. u 14:30 >> 17:31
Komentari (0)