U LJUBLJANI ODRŽAN POSLOVNI FORUM: Izvoz u Sloveniju sve privlačniji
SVE više srpskih kompanija je zainteresovano da izvozi svoje proizvode u Sloveniju. Očekuje se da će u narednim godinama uslovi za plasiranje biti sve povoljniji i otvoreniji. Ovo su zaključci sa Poslovnog foruma "Slovenija - Srbija" koji je održan u Ljubljani, saopštila je Privredna komora Srbije (PKS).

Profimedia
Pored tradicionalnih oblasti saradnje kao što su turizam i hotelijerstvo, perspektivne su i relativno nove oblasti saradnje IT sektor, agrobiznis, obnovljivi izvori energije i bankarstvo i osiguranje. Na skupu je učestvovalo oko 150 privrednika a održani su i poslovni susreti sa izvoznicima, proizvođačima, predstavnicima razvojnih agencija dve države, kao i kompanijama spremnim da investiraju.
Ovaj forum je organizovala PKS u saradnji sa Institutom za strateška rešenja iz Ljubljane, Agencijom Slovenije za promociju investicija, preduzetništva i internacionalizacije i Trgovinskom zbornicom Slovenije.

RULjA IZVUKLA BRITANCA IZ STANICE I ZAPALILA GA: Policija nije reagovala iz straha za sopstvenu bezbednost
BRITANSKI državljanin preminuo je od posledica teških opekotina nakon što ga je, prema navodima lokalnih medija, grupa ljudi izvukla iz policijske stanice i zapalila na ulici, javlja Skaj njuz.
22. 04. 2025. u 12:01

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

Halid Bešlić "težak" 13 miliona €, a živi od kirije - "uvalio" se u kredit
"SADA iznajmljujem sve i živim od kirije, tako je najbolje."
21. 04. 2025. u 18:56 >> 18:56
Komentari (0)