VUČEVIĆ RAZGOVARAO SA PREDSEDNICOM EVROPSKE BANKE ZA OBNOVU I RAZVOJ: Nastavljamo rad na projektima

Г. В.

09. 07. 2024. u 15:45

PREMIJER Miloš Vučević sastao se sa predsednicom Evropske banke za obnovu i razvoj (EBRD) Odil Reno-Baso sa kojom je razgovarao o prioritetnim projektima u saradnji. On je istakao da je Srbija spremna da nastavi rad na započetim, ali i novim projektima u oblastima energetike, obnovljivih izvora energije, životne sredine, infrastrukture, kao i u sektoru informacionih tehnologija.

ВУЧЕВИЋ РАЗГОВАРАО СА ПРЕДСЕДНИЦОМ ЕВРОПСКЕ БАНКЕ ЗА ОБНОВУ И РАЗВОЈ: Настављамо рад на пројектима

Foto: VLADA REPUBLIKE SRBIJE/ SLOBODAN MILJEVIĆ

Vučević je podvukao važnost dalje podrške EBRD ulaganjima u oblasti obnovljivih izvora energije u Srbiji za dodatno jačanje i još brži rast srpske ekonomije i privlačenje stranih investicija. To će značajno doprineti održivom razvoju gradova i boljem kvalitetu života građana.

Sagovornici su razgovarali i o podršci malim i srednjim preduzećima kroz dodatno finansiranje i posebnu savetodavnu pomoć.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ORBAN OTKRIO ŠOK DETALJE: Odbio sam poziv Klintona da uđem u rat sa Srbijom 1999. godine

ORBAN OTKRIO ŠOK DETALjE: Odbio sam poziv Klintona da uđem u rat sa Srbijom 1999. godine

MAĐARSKI premijer Viktor Orban izjavio je da je 1999. godine, tokom svog prvog premijerskog mandata, dok su trajali sukobi u AP Kosovu i Metohiji i NATO agresija, dobio poziv od tadašnjeg američkog predsednika Bila Klintona da Mađarska otvori drugi front i napadne Srbiju ili "bar da puca iz Mađarske preko Vojvodine sve do Beograda", ali da je odbio takav poziv, preneo je danas Telex.

09. 02. 2026. u 11:13

Komentari (0)

SUBOTIČANIN ISPISAO JEDNU OD NAJLUĐIH PRIČA U ISTORIJI SPORTSKOG KLAĐENJA:  Tri dobitna tiketa u SOCCERBETU – 30 miliona dinara!