PREDSEDNIK OBJASNIO: Dolazak turskih investitora za Srbiju od izuzetnog značaja
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da je dolazak turskih investitora za Srbiju od izuzetnog značaja i zahvalio turskim privrednicima što zapošljavaju ljude u Srbiji i ostavljaju deo svog dohotka u našoj zemlji.
FOTO TANJUG/ RADE PRELIĆ
- Mi ćemo za svega mesec dana da otvorimo prugu Novi Sad - Subotica. Bićemo povezani sa Budimpeštom brzom prugom, čim Mađari završe svoj posao za manje od dve godine. Istovremeno, krenuli smo sa izgradnjom brze pruge Beograd - Niš, Niš - Dimitrovgrad već radimo, što znači da ćemo na putu do Istanbula stići mnogo brže, moći da imamo pravi Orijent ekspres kao nekada i da za nekoliko sati od Beograda, Niša ili Pirota, drugih naših gradova na jugu i jugoistoku Srbije stignemo do najvećeg grada u Turskoj - rekao je predsednik Srbije.
Istakao je da će naši ljudi moći lakše da odu u Istanbul turistički ili poslovno.
- Da ostvaruju svoje ljudske kontakte koji su veoma važni i koji stvaraju drugačiju sliku jednih o drugima. Radili smo, takođe, na uspostavljanju brojnih aviolinija i tek ćemo - rekao je Vučić.
BONUS VIDEO: NAROD JE KRIV JER GLASA ZA VUČIĆA! Besni Ponoš pokazao pravo lice
Preporučujemo
VUČIĆ NA RUČKU SA ERDOGANOM: Običaji su nam slični, a tema za razgovor ima mnogo (FOTO)
11. 10. 2024. u 16:00
IDEJA ZA „UBISTVO U ORIJENT EKSPRESU “ ROĐENA U SRBIJI: 50 godina od smrti Agate Kristi - "kraljice zločina"
KADA je Agata Kristi dvadesetih godina prošlog veka sela u legendarni Orijent ekspres, nije mogla ni da sluti da će joj upravo taj voz, njegovi putnici i predeli kroz koje je prolazio, podariti jednu od najslavnijih priča u istoriji književnosti.
21. 01. 2026. u 16:48
TRAMP SAOPŠTIO UDARNU VEST O GRENLANDU U DAVOSU
PREDSEDNIK SAD Donald Tramp rekao je da neće koristiti silu protiv Grenlanda.
21. 01. 2026. u 15:13
MIRA ADANjA POLAK PRODALA SVU IMOVINU Nije ostalo ništa: "Sve što je moglo da se proda, prodala sam..."
PRIVATNOST nikada nije delila sa širokim auditorijumom...
20. 01. 2026. u 09:05
Komentari (0)