U NOVOM SADU OTVOREN SEDMI REGIONALNI POSLOVNI FORUM: Učesnici iz više od 20 zemanja o ulaganjima u agraru i drugim oblastima
NOVA poslovna partnerstva i produbljivanje postojeće saradnje između kompanija omogućuju i nove investicije, otvaranje proizvodnih pogona i radnih mesta, istaknuto je danas u Novom Sadu na otvaranju sedmog Regionalnog poslovnog foruma, za koji je ove godine prijavljeno oko 180 učesnika iz više od 20 zemalja sveta.

Pres služba Pokrajinske vlade
Pozdravljajući okupljene na toj tradicionalnoj manifestaciji, koju zajednički organizuju Skupština AP Vojvodine i Skupština evropskih regija (AER) u saradnji sa pokrajinskom Privrednom komorom, Razvojnom agencijom Vojvodine i Evropskom mrežom preduzetništva, predsednica Pokrajinske vlade Maja Gojković je naglasila da je ubrzani ekonomski razvoj jedan od prioriteta vlade koju predvodi.
- Nastavićemo da ulažemo u razvoj naše privrede, da sprovodimo podsticajne mere stvarajući ambijent u kojem vi privrednici, na efikasan način, možete da ostvarite svoje poslovne interese – rekla je ona naglasivši da i taj poslovni skup potvrđuje da su Novi Sad i Vojvodina sinonimi za poželjno poslovno okruženje.
*Do 10.000, bez depozita!
Bonus koji ispunjava 3 želje - zavrti točak sreće, uzmi do 300% bonusa i igraj do 5 dana besplatno!*
Tu ocenu, kako je dodala Gojkovićeva, potkrepljuju podaci koji pokazuju da je vrednost spoljnotrgovinske razmene vojvođanskog agrara u prvih devet ovogodišnjih meseci iznosila 2,5 milijardi evra što je za oko 12 procenata više nego u istom lanjskom periodu. Istovremeno, industrijska proizvodnja u Vojvodini beleži rast od 1,8 odsto.
Maja Gojković je istakla i to da je Pokrajinska vlada posebno posvećena podršci u jačanju digitalne infrastrukture jer, kako je objasnila, primenom digitalizacije povećava se konkurentnost i omogućuje našoj poslovnoj zajednici da budu što spremnija za buduće izazove u toj oblasti.
*Do 10.000, bez depozita!
Bonus koji ispunjava 3 želje - zavrti točak sreće, uzmi do 300% bonusa i igraj do 5 dana besplatno!*
Predsednik Skupštine Vojvodine Balint Juhas je u obraćanju prisutnima rekao da se ključ razvoja nalazi u trouglu znanja, koji čine obrazovanje, istraživanje i inovacije. Neophodno je da znanje i tehnologija budu primenjen i u praksi kako bi se stvorile ekonomske koristi i otvarala nova radna mesta – dodao je Juhas.
A predsednik Privredne komore Vojvodine Vladimir Gak je ukazao na to da je ovaj forum mnogo više od regionalnog i podsetio da Skupštinu evropskih regija čini više od 150 regiona širom Evrope.
- Cilj jeste da povežemo privredu, regije i institucije - kazao je Gak napominjući da je jedan od rezultata ovog povezivanja i to što će se u okviru Foruma susresti predstavnici više od 100 kompanija.
Na ovogodišnjem skupu, na kojem se do 6. decembra poslovni susreti održavaju neposredno ili preko „onlajn“ platforme foruma, jeste na poljoprivredi i prehrambenoj industriji, metaloprerađivačkoj industriji, kao i na informacionim i komunikacionim tehnologijama.

DODIK ŽESTOKO UDARIO NA STANIVUKOVIĆA: Dokle ćeš biti poltron najgore vrste?
PREDSEDNIK Milorad Dodik upitao je danas gradonačelnika Banjaluke Draška Stanivukovića "dokle će biti poltron najgore vrste koji se svakodnevno dodvorava Sarajevu, a optužuje Republiku Srpsku".
21. 08. 2025. u 19:40

"SRAM VAS BILO ZA SVE ŠTO RADITE" Vučić sa prezirom odgovorio Žaklini Tatalović na dobacivanja i upadice
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić odgovorio je na upadice i dobacivanja novinarki N1 Žaklini Tatalović.
17. 08. 2025. u 14:28

GLADNI MEDVED NAPRAVIO HAOS: Raskopao grobove na pravoslavnom groblju u potrazi za hranom
NAKON sve češćih slučajeva da medvedi u Crnoj Gori dolaze do naseljenih mesta, gde napadaju pčelinjake i stoku, meštane sela Donji Unač u oblasti Pive iznenadio je medved koji je u potrazi za hranom pokušao da raskopa grobove, javlja Radio-televizija Crne Gore (RTCG).
25. 08. 2025. u 11:24
Komentari (0)