MINISTARKA VUJOVIĆ POTPISALA VAŽAN UGOVOR: Uskoro kreće gradnja modernog postrojenja za preradu otpadnih voda
DANAS je potpisan ugovor za izgradnju postrojenja za preradu otpadnih voda u naselju Divčibare kod Valjeva.
Foto: Novosti
U Ministarstvu zaštite životne sredine je potpisan važan ugovor na osnovu kojeg će, u mestu Divčibare kod Valjeva, uskoro krenuti izgradnja modernog postrojenja za preradu otpadnih voda.
Potpredsednica Vlade i ministarka zaštite životne sredine Irena Vujović rekla je da će kapacitet postrojenja biti 16.500 ekvivalent stanovnika i da će se nakon prerade u tom postrojenju, ispuštati tehnički ispravna voda.
- Drago mi je što se, nakon faze projektovanja i odabira izvođača, stiglo i do faze potpisivanja ugovora, na osnovu kojeg će uskoro moći da počne izgradnja postrojenja za preradu otpadnih voda u naselju Divčibare. U ovom mestu, kroz projekat Ministarstva koje vodim, gradimo i 12 kilometara nedostajuće kanalizacione mreže, kako bi i postrojenje moglo da radi u punom kapacitetu, a i kako bi građani mogli da se priključe. Ovi projekti su jedan od glavnih prioriteta Ministarstva, i za su nas od izuzetnog značaja, jer njima uvodimo red u oblast upravljanja otpadnim vodama i podižemo standarde zaštite životne sredine - rekla je Vujovićeva.
Vujovićeva je istakla da se u ovom momentu širom Srbije realizuju projekti izgradnje nedostajuće kanalizacione mreže na više od 300 kilometara. U 2024. godini je završeno 24,5 kilometara u Boljevcu i Gornjem Milanovcu. Kako je rekla, postrojenja za preradu otpadih voda grade se trenutno u Nišu, Sečnju i Apatinu, a njihova rekonstrukcija u toku je u Bečeju, Beloj Palanci i Pećincima.
- Izgradnja zelene infrastrukture je važna, jer time obezbeđujemo bolji kvalitet života za naše građane. Zato smo i za narednu godinu, samo kroz budžet Ministarstva zaštite životne sredine planirali oko 23 milijarde dinara, od čega će veći deo biti utrošen za zelene kapitalne projekte, od značaja za građane. Nastavićemo sa izgradnjom postrojenja, ali i nedostajuće kanalizacione mreže, a naš cilj je da do 2027. godine imamo 35 lokalnih samouprava u kojima je izgrađeno postrojenje za preradu otpadnih voda, kao i kanalizaciona mreža pokrivenosti od najmanje 80%, što je po evropskim standardima - rekla je Vujovićeva.
Preporučujemo
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
"STIGLI SRPSKI HULIGANI!" Austrijska policija plaši građane po ulicama Graca zbog navijača Zvezde
Šturm Grac i Crvena zvezda igraju utakmicu u Ligi Evrope, a pred taj meč austrijska policija je uradila nešto nesvakidašnje.
11. 12. 2025. u 16:15
Komentari (0)