VAŽNE VESTI ZA MAJKE SA DVOJE ILI TROJE DECE: Najavljen najveći program smanjenja poreza u Evropi - Od ovoga datuma počinje promena
MAĐARSKI premijer Viktor Orban najavio je izuzeće od poreza na dohodak za majke dvoje ili troje dece i rekao da će ograničiti kamatne stope na stambene kredite na pet odsto od aprila.

Foto: Depositphotos
On je to najavio u sklopu poteza za jačanje ekonomije uoči izbora 2026.
- Najavljujemo najveći program smanjenja poreza u Evropi - rekao je u Orban u govoru o stanju nacije, prenosi Mina.
Povrh već najavljenog udvostručenja poreskih olakšica za porodice u dve faze do januara, Orban je rekao da će njegova vlada osloboditi poreza na dohodak majke dvoje ili troje dece, počevši od oktobra s majkama troje dece.
Orban je najavio da će izuzeće za majke dvoje dece biti postepeno uvođeno od januara.
- Biće to veliki trošak, ali oživljavanje ekonomije, mere potpore preduzećima i puna zaposlenost zajedno mogu to platiti na način da se smanje budžetski deficit i javni dug - rekao je Orban.
Orban je takođe kazao da je njegova vlada spremna da nametne ograničenja na rast cena hrane, osim ako razgovori s trgovcima na malo ne uspeju da drže cene pod kontrolom.
Mađarska inflacija, koja je dostigla najviši nivo u EU pre dve godine, došla je na 5,5 odsto u januaru, što je iznad predviđanja analitičara.
(Mina)

"NA STOLU SU RATNI PREDLOZI, BRISEL HOĆE RAT!" Orban se hitno javio iz Kopenhagena
MAĐARSKI premijer Viktor Orban naveo je iz Kopenhagena, gde učestvuje na samitu Evropske političke zajednice, da je situacija ozbiljna i da se na stolu nalaze, "otvoreni, ratno orijentisani predlozi".
02. 10. 2025. u 08:59

(MAPE) OVAKO ĆE SE KRETATI NEVREME U SRBIJI: Pogledajte iz časa u čas, stižu sneg i kiša (FOTO)
POGLEDAJTE kako će se ledeni oblak kretati nad Srbijom i koje krajeve kad pogađa nevreme. Danas i sutra oblačno sa kišom i hladno, osim na severozapadu Vojvodine gde će se zadržati suvo vreme, najavio je RHMZ.
02. 10. 2025. u 10:47

VEDRANA OGORČENA: "Pilić je bio hrišćanin! Sramota za Split, samo mrtav Pilić može biti - veliki Pilić"
HRVATSKI teniski as Nikola Pilić preminuo je u 87. godini života u Rijeci, a sahranjen je proteklog vikenda u Opatiji, gradu u kojem je proveo poslednje dane života.
02. 10. 2025. u 07:20
Komentari (0)