NOVI NERADNI DANI U SRBIJI: Već sledećeg meseca možete da spojite nekoliko, a sve se poklapa sa vikendom
IAKO smo već iskoristili neradne dane sa početka godine, dobra vest je da nas uskoro očekuju novi slobodni dani, i to već tokom aprila.

Foto: D. Pozderović
Ukupan broj neradnih dana u periodu vaskršnjih praznika biće četiri, jer Vaskrs pada u nedelju, 20. aprila. Ovi dani se spajaju sa vikendom, što znači da će mnogi uživati u mini odmoru.
Zanimljivo je da će pravoslavni i katolički Vaskrs biti na istom datumu ove godine, koji će se praznovati od 18. do 21. aprila. Ovaj period će tako biti savršen za predah, jer će poslednji radni dan biti četvrtak, 17. april, a prvi radni dan utorak, 22. april.
*Uzmi 20% bonusa za LIVE!
Aktiviraj bonus uz odigrani tiket od 4+ para, uplatom od 1.000RSD i kvotom od 5.00 ili više!*
Takođe, pripadnici islamske veroispovesti moći će da uživaju u neradnom danu 30. marta, kada se obeležava prvi dan Ramazanskog bajrama.
Nakon vaskršnjih praznika, slede nam i prvomajski praznici, 1. i 2. maj, kada će se takođe uživati u četiri neradna dana jer se praznici spajaju sa vikendom.
*Uzmi 20% bonusa za LIVE!
Aktiviraj bonus uz odigrani tiket od 4+ para, uplatom od 1.000RSD i kvotom od 5.00 ili više!*
Iako su ovi praznici dobrodošli, tokom godine neće biti mnogo slobodnih dana. Prvi dan Kurbanskog bajrama praznuje se 6. juna, dok je naredni veći praznik 11. novembra, kada obeležavamo Dan primirja. Najveći završetak godine dolazi 25. decembra, kada katolici slave Božić.
Prema zakonu, državne i druge institucije, kao i privatne kompanije, dužni su da obezbede neprekidno obavljanje usluga i delatnosti u dane državnih i verskih praznika, osim ako bi prekid obavljanja tih delatnosti prouzrokovao štetu za građane i državu.
Zaposleni koji rade tokom praznika imaju pravo na uvećanu zaradu, kao i na zamenski slobodan dan, ukoliko to poslodavac odobri.
Dakle, predstojeći dani prazničnog odmora pružaju priliku da se opustimo i uživamo u nekoliko neradnih dana, a oni koji rade tokom tih dana imaju pravo na odgovarajuće nadoknade.
(Kurir)
Preporučujemo

"DOBRO SMO UPOZNATI SA DOGAĐAJIMA U SRBIJI" Medvedev optužio Zapad za organizovanje protesta u drugim zemljama
ZAMENIK predsednika Saveta bezbednosti Rusije i predsednik stranke Jedinstvena Rusija Dmitrij Medvedev optužio je danas zapadne zemlje da organizuju proteste i mešaju se u izborne procese drugih zemalja da bi održale svoju dominaciju.
31. 07. 2025. u 17:01

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

BLOKIRAO PROMETNU ULICU: Kad su videli ko je za volanom, niko nije smeo ni da priđe! (VIDEO)
NEODGOVORNI vozač "honde" blokirao je nedavno ulicu ispred mumbajskog tržnog centra Lokhandvala, međutim kada su ostali vozači prišli da ga pitaju ga kako se to ponaša i zatraže od njega da skloni vozilo, usledio je pravi šok.
31. 07. 2025. u 17:34
Komentari (0)