DUŠAN BOROVČANIN NIJE VIŠE DIREKTOR EXPO 2027: Oglasili se iz ovog preduzeća
PREDUZEĆE EXPO 2027 d.o.o. Beograd potvrđuje da će doći do promene novog rukovodstva, a razlog tome je isključivo reorganizacija kompanije, s obzirom da projekat EXPO 2027 ulazi u novu etapu razvoja i realizacije aktivnosti za Specijalizovanu izložbu u Beogradu.
Foto: V. Danilov
Saopštenje preduzeća EXPO 2027 prenosimo u celosti:
S tim u vezi, preduzeće EXPO 2027 ukazuje da su dosadašnje aktivnosti bile usmerene na pripremu i usvajanje Dosijea o priznanju, aktivnu saradnju sa Međunarodnim biroom za izložbe (BIE) i strateško planiranje za izložbu, što podrazumeva razvoj koncepta masterplana, tematskih celina i pozive zvaničnim učesnicima.
Jednoglasno usvajanje Dosijea na generalnoj skupštini BIE u Parizu, 118 dosadašnjih potvrđenih zemalja učesnica, kao i uspešni izveštaji o napretku na redovnim sastancima u sedištu BIE svedoče o dobrom kvalitetu priprema, ozbiljnosti pristupa organizatora, i velikom uloženom trudu u postavljanju temelja manifestacije, aktivno usvajajući iskustva uspešnih svetskih izložbi, na čemu smo izuzetno zahvalni gospodinu Borovčaninu.
Sada, kompanija EXPO 2027 dostiže novu tačku razvoja i menja strateški fokus kako bi adekvatno nastavila sa radom, što je u skladu sa postavljenim planovima i iskustvima drugih izložbi. Sa polja međunarodnog pozicioniranja domaćina i postavljanja strateških planova, kompanija prelazi u fazu aktivne realizacije i operativnog rada na samoj izložbi. To znači da će izgradnja i operacije biti u fokusu daljeg rada, kako bi se ciljevi razvoja infrastrukture, izložbenog prostora i programskog sadržaja uspešno sproveli.
Iz datih razloga, unutar kompanije sprovešće se rotacija i promena vodećih pozicija. Sadašnji direktor Dušan Borovčanin, koji je jedan od ključnih ljudi u procesu dobijanja kandidature, kao i ekspert na polju kongresnog turizma i planiranja strateškog razvoja turizma u zemlji, preći će na poziciju savetnika direktora. Na novoj poziciji, Borovčanin će moći da stavi fokus i da doprinos daljem razvoju odnosa sa BIE, koordinaciji tima međunarodnih savetnika, kao i susretima sa pojedinačnim zemljama učesnicama EXPO 2027 kada započnu planiranje svog nastupa.
Za novog direktora predložen je Danilo Jerinić, koji sada obavlja funkciju direktora sektora operacija u kompaniji EXPO 2027. Jerinić je u prethodnom periodu oformio sektor operacija i uspešno postavio osnove u dizajnu izložbe, procesu gradnje, operativnom upravljanju prostorom, zastiti životne sredine, transportu i logistici, kao i u sistemu upravljanja događajima. S obzirom na to da je u planu da na jesen sledeće godine učesnicima budu predati ključevi od paviljona, upravo ove oblasti biće od ključne važnosti za kompaniju i ostvarenje ciljeva.
Na ovaj način, kompanija osigurava jasan fokus ka novim prioritetima i potrebama posla, u cilju efikasnog I blagovremenog ispunjenja svih planova do početka EXPO 2027 Beograd.
Preporučujemo
BOROVČANIN: EXPO 2027 u Beogradu je apsolutno EXPO za čitav region
20. 05. 2025. u 14:17
OVAKO SU RASLE PENZIJE U SRBIJI: Od 2018. do 2026. očekivani rast od čak 139,4 odsto
03. 12. 2025. u 11:12
EKSKLUZIVNO - URANIJUM I TEŠKI METALI OTKRIVENI U TKIVU GENERALA PAVKOVIĆA: Iz italijanske laboratorije stigli rezultati analiza (FOTO)
U TUMORSKOM tkivu generala Nebojše Pavkovića, koje je 15. septembra poslato na analize u specijalizovanu laboratoriju u Italiji, pronađeni su uranijum i teški metali u ekstremno visokim koncentracijama!
29. 11. 2025. u 08:00
OTAC PADAO U NESVEST, HITNA INTERVENISALA NEKOLIKO PUTA Mučne scene na sahrani Ane Radović - Iz porodične kuće je ispratili na večni počinak
DANAS je na Zlatiborskom groblju sahranjena Ana Radović iz Čajetine, koja je poginula u teškoj sabraćajnoj nesreći na magistralnom putu kod Čačka.
28. 11. 2025. u 14:45
ISPLIVAO SNIMAK: Šerif peva - "Smradovi su preko Drine prešli" - a tvrdi da pesmu nikad nije izvodio
BURA oko fotografije i snimka folkera Ace Lukasa sa Naserom Orićem, nekadašnjim komandantom jedinica Armije RBiH u području Srebrenice tokom rata u Bosni i Hercegovini, ne stišava se. I dalje akteri "kafanskog susreta" izazivaju veliku pažnju, a sad je u centru pevač Šerif Konjević, koji je pozvao srpskog pevača da prisustvuje privatnoj proslavi u restoranu u centru Sarajeva, gde je bio pozvan i Naser Orić.
02. 12. 2025. u 12:35
Komentari (0)