KONKURS PODRŠKE ŽENSKOM PREDUZETNIŠTVU BIĆE RASPISAN U PONEDELJAK Mesarović: Ministarstvo finansira do milion i po dinara investicija
POTPREDSEDNICA Vlade i ministarka privrede Adrijana Mesarović pozvala je, gostujući na Prvoj televiziji, sve žene preduzetnice da se prijave na konkurs ovog ministarstva koji će biti raspisan u ponedeljak, 29. septembra.

FOTO TANJUG/ SAVA RADOVANOVIĆ
- Kao i i prošle godine, imamo snažnu podršku ženskom preduzetništvu. Svi konkursi su prošle godine naišli na veliki odaziv kad su u pitanju žena sa poslovnim idejama, što preduzetnice, što zastupnice, odnosno vlasnice privrednih društava. U ponedeljak raspisujemo konkurs koji podrazumeva nikada veću podršku, u pitanju je 100 posto finansiranje investicija sa 50 posto besplatnih sredstava, maksimalno do milion i po dinara. Ovih 50 posto predstavljaju kreditna sredstva preko Fonda za razvoj, po kamatnoj stopi svega 2,5 odsto na godišnjem nivou. Inače, imamo preko 122 hiljade registrovanih žena preduzetnica i preko 25 000 registrovanih privrednih društava čiji su vlasnici žene. Pozivam sve žene privrednice i preduzetnice da se jave na konkurs i iskoriste podršku, da ta sredstva ulože u trajna obrtna sredstva, nabavku transportnih vozila, nabavku opreme, adaptaciju poslovnog prostora, nabavku istog. Ovaj konkurs se odnosi na žene preduzetnice i mikro i mala preduzeća - rekla je Mesarović i pozvala žene da se jave Ministarstvu privrede i Fondu za razvoj jer je cilj da se javi što više preduzetnica.
Kada su u pitanju stari zanati Mesarović je podsetila da je prošle godine ministarstvo po prvi put raspisalo ovaj konkurs za stare zanate, do 100 posto finansiranja, odnosno do 300 hiljada dinara bespovratnih sredstava.
- Pre tri dana je raspisan novi konkurs, te pozivam sve koji se bave starim zanatima i domaćom radinošću da se jave i iskoriste podršku države. U periodu pred nama raspisaćemo i niz konkursa koji se odnose na podršku u smislu davanja bespovratnih sredstava, ali i pogledu davanja kreditnih povoljnih sredstava u saradnji sa jednom od naših banaka.
BONUS VIDEO: ŠAMPIONI U FOKUSU: Strahinja Trivković diplomata znanja i sporta

"TO LICE, TE USNE..." Tramp ponovo izazvao pažnju komentarom o svojoj portparolki Karolin Levit (28)
AMERIČKI predsednik Donald Tramp ponovo je dospeo u žižu javnosti zbog neobičnog komentara o izgledu portparolke Bele kuće Karolin Levit.
14. 10. 2025. u 14:48

"PLjESKALA RUKAMA I SLAVILA UBISTVO" Lavrov: Svi se sećamo kako je smrt Gadafija oduševila Hilari Klinton
RUSKI ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov rekao je da pamti kako je bivša američka državna sekretarka Hilari Klinton pljeskala rukama i slavila ubistvo libijskog lidera Moamera Gadafija 2011. godine i aludirao da bivši sirijski predsednik Bašar el Asad trenutno živi u Moskvi, jer su njemu i njegovoj porodici prećeni sličnim fizičkim uništenjem u Siriji.
14. 10. 2025. u 13:06

"PACOVI POBEGLI" Kako je Pavković govorio posle hapšenja u Sablji: "Najstrašniji je zatvor u otadžbini! Vojska sa atentatom na Vuka nema ništa"
NEKADAŠNjI načelnik Generalštaba Vojske Jugoslavije general Nebojša Pavković preminuo je danas u Beogradu, u 79. godini.
20. 10. 2025. u 18:59
Komentari (0)