ORBAN NAJAVIO SASTANAK SA TRAMPOM: Priprema se ekonomski sporazum SAD i Mađarske
MAĐARSKI premijer Viktor Orban saopštio je da očekuje uskoro sastanak sa američkim predsednikom Donaldom Trampom kako bi razgovarali o ekonomskom sporazumu između dve zemlje.
Foto: Profimedia
- Postoji datum, a pregovarački dnevni red je oko 80 odsto spreman. Kada se budemo dogovorili sa Amerikancima o preostalih 20 odsto, zajedno ćemo odlučiti kada da objavimo sastanak, i tada će se to dogoditi - rekao je Orban u intervjuu za novinski sajt Mandiner.
On je dodao i da je Mađarska imala mesto na međunarodnom mirovnom samitu za Gazu, zato što je, kako je rekao, deo međunarodne, pro-mirovne mreže koju predvodi Tramp.
Na samitu u Egiptu u ponedeljak Tramp je jasno stao uz mađarskog premijera, nazvavši ga „sjajnom“ osobom i „fantastičnim“ liderom, navodi mađarski sajt.
Preporučujemo
OGLAS ZA KUĆU KOJI JE PODIGAO PRAŠINU: "Samo toliko za moju dedovinu?! Strašno..."
27. 12. 2025. u 21:39
TRAMP DONEO ODLUKU: Povlači ambasadore i diplomate iz okruženja Srbije
ADMINISTRACIJA američkog predsednika Donalda Trampa povlači skoro 30 karijernih diplomata sa ambasadorskih i drugih visokih pozicija u diplomatskim predstavništvima SAD u svetu.
22. 12. 2025. u 10:32
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
KAKO DANAS IZGLEDA ALjOŠA VUČKOVIĆ Glumica objavila snimak iz pozorišta: "Veliki i dobri naš!"
GLUMICA Dragana Mićalović dirnula je pratioce objavom na društvenim mrežama, gde je podelila emotivan snimak legendarnog glumca Aljoše Vučkovića iz pozorišta. Na videu se vidi kako glumac peva na sceni.
28. 12. 2025. u 08:48
Komentari (0)