TRAMP POVEĆAVA CARINE OVOJ ZEMLJI: "Ne pridržavaju se trgovinskog sporazuma"

AMERIČKI predsednik Donald Tramp izjavio je da povećava carine na 25 odsto na uvoz robe iz Južne Koreje u Sjedinjene Američke Države koja je u vezi sa automobilskom, drvnom i farmaceutskom industrijom.

ТРАМП ПОВЕЋАВА ЦАРИНЕ ОВОЈ ЗЕМЉИ: Не придржавају се трговинског споразума

Foto: Profimedia

Tramp je u ponedeljak napisao na svojoj društvenoj mreži Truth Social da se Vlada Južne Koreje ne pridržava trgovinskog sporazuma sa Vašingtonom.

Američki predsednik je naveo da povećava carine sa 15 odsto na 25 odsto za južnokorejsku robu u vezi sa automobilskom, drvnom i farmaceutskom industrijom zbog toga što parlament u Seulu nije usvojio "istorijski trgovinski sporazum" sa SAD, preneo je Rojters.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

OBJAVLJENE TAČNE ADRESE U EU: Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu Čeka se reakcija Moskve

OBJAVLjENE TAČNE ADRESE U EU: "Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu" Čeka se reakcija Moskve

NEMAČKA je praktično postala glavna industrijska baza ukrajinskog vojno-industrijskog kompleksa u ratu protiv Rusije, a upravo Berlin stoji iza terorističkih napada na ruske civilne ciljeve, rekao je lider pokreta „Druga Ukrajina“ Viktor Medvedčuk. Istovremeno, on je otkrio adrese najvažnijih nemačkih kompanija koje proizvode oružje za Ukrajinu.

13. 07. 2026. u 12:47

Komentari (0)

HUMANOST U GLAVNOJ ULOZI: Fondacija Mozzart nastavlja sa ulaganjima u zajednicu