Fond za razvoj odobrio još 52 zahteva za kredite: Privrednicima pozajmica od 235 miliona, bespovratno 6,7 miliona
FOND za razvoj odobrio je ukupno 52 zahteva za kredite u iznosu od 235,3 miliona dinara kao i 6,7 miliona dinara bespovratnih sredstava. Kredite za likvidnost, finansijsku podršku za rad preduzeća i preduzetnika u uslovima izazvanim pandemijom virusa korona, čija je vrednost 169,5 miliona dinara, dobilo je 35 privrednika, objavio je Fond na svom sajtu.
Foto: Novosti arhiva
Za devet firmi koje se bave turizmom, ugostiteljstvom i putničkim saobraćajem, odobrena su sredstva u iznosu od 50,2 miliona dinara. Startap kredite za razvoja preduzetništva dobilo je osam preduzeća, a njihova vrednost je 15.6 miliona dinara. Odobreno je i 6,7 miliona dinara bespovratnih sredstava.
Odbijeno je 12 zahteva za likvidnost za pravna lica i preduzetnike, dva za likvidnost za privredne subjekte koji se bave turizmom, ugostiteljstvom i putničkim saobraćajem, kao i jedan zahtev za investicione kredite i pet za startap pozajmice.
Preporučujemo
JOŠ JEDNA ZEMLjA "ŽRTVA" SUKOBA NA BLISKOM ISTOKU: Vlada hitno uvela nove mere
18. 03. 2026. u 19:05
CENA NAFTE I DALjE RASTE: Rat na Bliskom istoku doveo do haosa na svetskom tržištu
18. 03. 2026. u 17:37
ZBOG IRANA I SKOKA CENA NAFTE: Cene benzina u SAD najviše u dve i po godine
18. 03. 2026. u 15:49
POTPISUJE SE ISTORIJSKI UGOVOR: Vojvodina postaje čvorište Evrope, kreće gradnja gigantske saobraćajnice (FOTO/VIDEO)
PROJEKAT Osmeh Vojvodine obuhvata izgradnju 185 km brze saobraćajnice, sa 46 mostova i 34 nadvožnjaka, čime se smanjuje vreme putovanja.
18. 03. 2026. u 09:30
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
"PUTINE, IZAĐI!" Pozvao ruskog predsednika na dvoboj - bizaran video kruži internetom
NEOBIČAN snimak kruži mrežama, a na njemu se vidi mladić koji stoji na Crvenom trgu i izaziva predsednika Rusije Vladimira Putina na dvoboj. Međutim, snimak nije stvaran, već je napravljen uz pomoć veštačke inteligencije, ali sa jasnim ciljem.
18. 03. 2026. u 18:34
Komentari (0)