DRŽAVA ZABORAVILA PRIVATNIKE: Jednokratnu pomoć nisu dobili svi socijalni radnici
OKO 3.000 zaposlenih u privatnim socijalnim ustanovama nisu dobili jednokratnu pomoć Vlade od 10.000 dinara, iako su od početka epidemije gotovo 24 časa angažovani u borbi protiv kovida.
Privatni dom za stare / Foto A. Stanković
U domovima za stare koji nisu u državnom vlasništvu, a imaju licencu Ministarstva za rad je oko 9.000 korisnika.
- Nema potrebe da se na ovaj način osećaju odbačeno i diskriminisano kada su kao i njihove kolege u državnom sektoru potpuno posvećeni svom poslu od marta do danas - ističe naš sagovornik.
Za isplatu pomoći zdravstvenim i socijalnim radnicima izdvojeno je 1,55 milijardi dinara, pa dodatnih 30 miliona za zaposlene u privatnim domovima za stare, ne bi previše opteretilo budžet.
ŠTA SPREMAJU BRITANCI NA BALKANU: Specijalac održao sastanak sa vojim liderima Albanije, Crne Gore, BiH, Makedonije i Prištine
SPECIJALNI izaslanik Velike Britanije za Zapadni Balkan Karen Pirs organizovala je sastanak sa vojnim liderima Albanije, Crne Gore, Severne Makedonije, BiH i samoproglašenog Kosova, koje je predstavljao zamenik komandanta KBS-a general-major Enver Čikaći.
13. 11. 2025. u 15:48
ZELENSKI ALARMIRAO EVROPU: Rusija će pokrenuti veliku agresiju na kontinent, poznata i godina
UKRAJINSKI predsednik Volodimir Zelenski tvrdi da Rusija planira da pokrene veliku agresiju na evropskom kontinentu 2029. ili 2030. godine, navodeći da na to ukazuje povećana ruska proizvodnja oružja.
13. 11. 2025. u 10:54
Darko naveo ŠEST stvari o životu u Nemačkoj o kojima se ćuti: Razbio veliki mit, pa otkrio zbog čega POLICIJA ume da dođe na vrata
DARKO Tešić, koji stoji iza popularnog Instagram profila „Balkanac u Nemačkoj“ nedavno je objavio video koji je privukao veliku pažnju pratilaca, a u njemu na duhovit i iskren način deli svoja zapažanja o životu u Nemačkoj.
13. 11. 2025. u 18:15
Komentari (1)