MALI NA TV PRVOJ: Nezaposlenost u Srbiji kontinuirano pada, iako je u celom svetu ekonomska kriza zbog korone
MINISTAR finansija Siniša Mali gost je u jutarnjem programu na TV Prvoj.
Foto: Printskrin
- Juče je zavod za statistiku izašao sa zvaničnim podacima za 2020. godinu. Doneo sam zvanične rezultate i brojke koje su vezane za stopu rasta, donosno pad u prošloj godini. Najmanji pad ima Srbija, to se nikada nije desilo da smo najbolji u ekonomiji na celom kontinentu - rekao je Mali.
Foto: Printskrin
- Kontinuirano nam stopa nezaposlenosti pada i pored pandemije virusa korone i najveće ekonomske krize u svetu. Uspeli smo da održimo stopu nezaposlenosti od 9 odsto - kazao je Mali.
Na pitanje odakle Srbiji novac da obezbedi sve što je potrebno za zdravstvo, Mali je rekao da je to rezultat reformi koje je predsednik Srbije Aleksandar Vučić još kao premijer počeo da sprovodi.
- Lekove, medicinsku opremo plaćamo na vreme i zato ih imamo toliko. Ovo je rezultat reformi koje je predsednik Vučić krenuo da sprovodi još kao premijer - rekao je Mali i podsetio je da uprkos pandemiji virusa korona imamo rast prosečnih plata u Srbiji.
Foto: Printskrin
- Apsolutno smo usmereni na to da teret ove krize preuzme Republika Srbija, da preuzme država, da pokažemo građanima zašto smo prošli korz reforme i kako odgovorno može da se vodi ekonomska politika i kako sa što manje posledica izađemo na kraju epidemije.
Na pitanje da li je nagradna igra "Uzmi račun i pobedi" dala rezultat kada je u pitanju borba protiv sive ekonomije, Mali je rekao da o tome svedoči broj koverata koji su građani poslali.
Uskoro opširnije
Trampu stigle najgore moguće vesti: Nije dobro po američkog predsednika
Podrška američkom predsedniku Donaldu Trampu pala je na najniži nivo u njegovom trenutnom mandatu, a Amerikanci su sve više nezadovoljni njegovim postupanjem sa troškovima života i ratom sa Iranom, pokazuju rezultati nove ankete Ipsosa.
28. 04. 2026. u 20:51
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
Zašto ne treba govoriti "primi moje saučešće"? Otac Predrag otkriva: "Ne budite plitki"
"KADA izjavljujete saučešće ne budite plitki..."
29. 04. 2026. u 12:35
Komentari (1)