BIĆE JOŠ NOVIH RADNIH MESTA: Premijerka govorila o otvaranju japanske kompanije "Nidek" u Novom Sadu
GOSTI "Hit tvita" su govorili o otvaranju japanske kompanije Nidek u Novom Sadu.
Foto: Printscreen
Na pitanje šta ovaj vojvođanski grad čini privlačnim za investitore, napominje najpre da su to japanski i nemački investitori.
- Oni dolaze u zemlju gde apsolutno nemaju problem sa korupcijom. Novi Sad ima mnogo prednosti osim geografske, ima fantastične, posebno tehničke fakultete. Fenomenalan je grad, a gradonačelnik Miloš Vučević je veoma efikasan, pragmatičan. Vučićev fokus su i Ćuprija i Paraćin. Do kraja aprila će on otvoriti jedan veoma značajan pogon u jednoj opštini u kojoj je bila velika nezaposlenost, tako da će i oni uskoro dobiti nova radna mesta - kaže Brnabić.
Trampu stigle najgore moguće vesti: Nije dobro po američkog predsednika
Podrška američkom predsedniku Donaldu Trampu pala je na najniži nivo u njegovom trenutnom mandatu, a Amerikanci su sve više nezadovoljni njegovim postupanjem sa troškovima života i ratom sa Iranom, pokazuju rezultati nove ankete Ipsosa.
28. 04. 2026. u 20:51
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
Zašto ne treba govoriti "primi moje saučešće"? Otac Predrag otkriva: "Ne budite plitki"
"KADA izjavljujete saučešće ne budite plitki..."
29. 04. 2026. u 12:35
Komentari (52)