MALI: Bezbednost svih učesnika EKSPA će biti na maksimalnom nivou
Prvi potpredsednik Vlade Srbije i ministar finansija Siniša Mali održao je danas sastanak Konsultativnog tima za pitanja bezbednosti u vezi sa realizacijom Međunarodne specijalizovane izložbe EKSPO 2027.
Foto: Ministarstvo finansija
Sastanku u Vladi Srbije prisustvovali su potpredsednik Vlade i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić, ministar odbrane Bratislav Gašić i direktor Bezbednosno-informativne agencije (BIA) Vladimir Orlić.
Na sastanku se razgovaralo o koracima koji predstoje u bezbedonosnoj organizaciji EKSPO izložbe, volonterskoj strategiji, raspoloživim ljudskim kapacitetima za organizovani ulazak na izložbu i kontrolu, svim neophodnim merama predostrožnosti, proverama spremnosti, te funkcionisanju Operativnog centra koji će se nalaziti u sklopu EKSPO kompleksa.
„Organizacija specijalizovane EKSPO izložbe u Srbiji 2027. godine je logistički veoma izazovna. Potrebna je izuzetna organizacija i koordinacija rada svih sistema tokom 93 dana trajanja izložbe, a Srbija se na vreme sprema da, osim organizacije sadržaja, i bezbednost svih učesnika bude na maksimalnom nivou, i tako će i biti “, rekao je ministar Mali na sastanku.
Foto: Ministarstvo finansija
On je istakao da će osim vatrogasne stanice, na lokaciji EKSPO biti i Operativni centar koji će koordinisati saradnju i pravovremenu razmenu informacija svih relevantnih gradskih i republičkih institucija.
Kako je istakao, uz angažovanje kapaciteta vojske i policije, biće angažovano i 20.000 volontera tokom trajanja izložbe.
„Svi ćemo biti u potpunosti spremni za EKSPO i veliki broj posetilaca, a posle 2027. godine Srbija otvara novo poglavlje daljeg rasta i razvoja“, poručio je Mali.
On je najavio i da će tokom trajanja izložbe gotovo svakog dana biti organizaovan nacionalni dan bar po jedne zemlje, tokom koga će ceremonijama i performansima prisustvovati najviši zvaničnici tih zemalja.
„Spremamo zaista najveći događaj ikada organizovan u Srbiji, i u tome će učestovovati svi raspoloživi kapaciteti institucija, jer je uspešno organizovanje te manifestacije način da svetu pokažemo koliko se Srbija razvila“, zaključio je prvi potpredsednik Vlade Srbije.
Preporučujemo
EKSPO 2027 BEOGRAD: Južna Koreja, zemlja tekvonda i kej-popa, potvrdila učešće
24. 01. 2026. u 10:43
POKOLj RUSA KOD POKROVSKA, OBJAVLjENI SNIMCI: Krenuli u napad pod okriljem magle, poginulo oko 90 vojnika (VIDEO)
UKRAJINSKE snage odbile su velike ruske napade u jednom danu u pravcu Pokrovska, u Donjeckoj oblasti, usmrtivši oko 90 ruskih vojnika, javlja Kijev post.
01. 02. 2026. u 16:56
"ANUŠKA JE VEĆ PROLILA ULjE..." Medvedev: Zelenski je osuđen na propast
ŠEF kijevskog režima Vladimir Zelenski je osuđen na propast, izjavio je zamenik predsednika Saveta bezbednosti Ruske Federacije Dmitrij Medvedev medijima.
01. 02. 2026. u 14:56
"UBIĆU SE, HOROR!" Marija otkrila dugo čuvanu tajnu: "Rođena sam bez..."
"JA ću da se ubijem, znači horor!"
01. 02. 2026. u 09:13
Komentari (0)