NEMCIMA VRAĆENI UKRADENI SATOVI: Istraga protiv osumnjičenih za pljačku juvelirnice u Diseldorfu
SATOVI marke Breguet, i to 41 komad, koji su 14. decembra prošle godine ukradeni prilikom spektakularne pljačke u Diseldorfu, a za šta se sumnjiče dvojica naših državljana, kako "Novosti" saznaju, vraćeni su vlasniku juvelirnice, koja je tada bila poharana. Njihova vrednost procenjuje se na oko tri miliona evra.
Automobil kojim je razbijen izlog juvelirnice
Za ovu pljačku osumnjičeni su Sreten Škundrić i Aleksandar Jakšić, kojima je prema tvrdnjama Tužilaštva za organizovani kriminal, koje vodi istragu, pomagao zasada nepoznati muškarac. Nemački mediji su preneli da su automobilom "opel vektra" pljačkaši, za koje se tvrdi da su pripadnici "Pink pantera", uleteli u Tržni centar u Ulici Kenigsale i polupali izlog. Iskoristivši haos koji je nastao, pokupili su satove, ali i jednu narukvicu, iz vitrina i pobegli.
Škundrić i Jakšić su uhapšeni u Beogradu, nedelju dana nakon pljačke, za koju se terete. Lisice na ruke istog dana stavljene su i poznatom beogradskom zlataru Nebojši Bojoviću i njegovom kolegi Nebojši Strugaru. Kako je tada saopštilo Tužilaštvo, Strugar, koji je označen kao organizator grupe, po prethodnom dogovoru sa Bojovićem, organizovao je Škundrića i Jakšića i oni su se, prema prijavi, 14. decembra uputili ka Nemačkoj, odakle su se vratili nedelju dana kasnije, kada su i uhapšeni.
Policija je, prema saopštenju, privela Strugara kada je sedam satova predao Bojoviću radi dalje prodaje i od koga su oni oduzeti. Na Strugarevoj ruci bio je jedan sat, dok su pretresom njegovog stana pronašli još 33 komada.
- Državno tužilaštvo iz Diseldorfa je naložilo da se svi pronađeni satovi vrate vlasniku i, nakon svih istražnih radnji koje su do sada obavljene u Srbiji, to je i učinjeno - navodi izvor "Novosti". - U tom smislu, juvelirnica je obeštećena, odnosno nije ni na kakvom gubitku. I da ti satovi nisu nikada pronađeni, oni su osigurani, tako da svakako ne bi trpeli štetu.
Naš sagovornik ističe da su svi osumnjičeni nedavno pušteni iz pritvora, pošto istraga i posle šest meseci nije okončana:
- Čeka se da se vidi da li će Nemci poslati i dodatnu dokumentaciju. Tačnije, prema nezvaničnim informacijama, naši istražni organi su zatražili da se utvrdi da li na mestu pljačke postoje neki DNK tragovi pljačkaša. To bi umnogome pomoglo rasvetljavanju čitavog ovog slučaja.
NEBOJŠA BOJOVIĆ NEGIRA
Foto ATTA images
NEDAVNO je po izlasku iz pritvora Bojović dao intervju u kojem je, između ostalog, naveo da mu je satove dao jedan prijatelj, kako bi utvrdio njihovu autentičnost. Kazao je da je uhapšen na putu, gde je trebalo da ih analizira, posle čega bi mu izdao sertifikat. Da su satovi neregularni, kako kaže, saznao je u pritvoru.
- Ne bih rizikovao reputaciju i karijeru bez ijedne mrlje zbog neke robe koja je iz neregularnog dela. Šest meseci sam bio u pritvoru, a sada se branim sa slobode iako sam nedužan, ali verujem da će pravda pobediti - rekao je Bojović.
Sada je definitivno puklo savezništvo SAD i Ukrajine: Zelenski uradio nešto nezamislivo
UKRAJINSKO rukovodstvo, nakon više od godinu dana napora da održi stabilne odnose sa administracijom predsednika SAD Donalda Trampa, javno je priznalo krah dosadašnjeg partnerstva.
20. 04. 2026. u 20:41
Mađar bi da hapsi Putina i Netanjahua: "Zakon je jasan, to je obaveza"
BUDUĆI mađarski premijer Peter Mađar izjavio je da će se njegova zemlja ponovo pridružiti Međunarodnom krivičnom sudu i biti spremna da sprovodi naloge za hapšenje, uključujući i onaj koji se odnosi na izraelskog premijera Benjamina Netanjahua.
20. 04. 2026. u 20:04
"Potvrđena idiotkinja!" Rus izvređao Melonijevu, Italija uputila protest: "Fašistički ološ, izdala birače"
ITALIJA je uputila oštar protest Rusiji nakon uvredljivih izjava ruskog TV voditelja na račun premijerke Đorđe Meloni, dok joj je predsednik države pružio podršku i osudio skandalozne komentare.
22. 04. 2026. u 08:44
Komentari (0)