LEKAR IZ VRANJA OŠTETIO BUDŽET SRBIJE: Protivzakonito prepisao preko 7.000 recepata

20. 12. 2021. u 12:36

PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Odeljenja za borbu protiv korupcije UKP-a, u saradnji sa Posebnim odeljenjem za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Nišu, uhapsili su S. V. (1964), lekara Doma zdravlja u Vranju, osumnjičenog da je protivzakonitim izdavanjem recepata osiguranicima oštetio Republički fond za zdravstveno osiguranje za više od 4,6 miliona dinara.

ЛЕКАР ИЗ ВРАЊА ОШТЕТИО БУЏЕТ СРБИЈЕ: Противзаконито преписао преко 7.000 рецепата

Foto: D. Ristić

Kako se sumnja, on je od januara 2018. do maja 2020. godine za 146 osiguranika protivzakonito propisao 7.028 recepata bez izveštaja lekara specijaliste, bez prisustva osiguranika i u količini većoj od dozvoljene na mesečnom nivou.

Na taj način on je, kako se sumnja, oštetio Republički fond za zdravstveno osiguranje za 4.623.118 dinara.

Zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo zloupotreba službenog položaja, osumnjičenom je određeno zadržavanje do 48 časova i on će, uz krivičnu prijavu, biti priveden nadležnom tužilaštvu.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ISPLIVAO SNIMAK: Šerif peva - Smradovi su preko Drine prešli - a tvrdi da pesmu nikad nije izvodio

ISPLIVAO SNIMAK: Šerif peva - "Smradovi su preko Drine prešli" - a tvrdi da pesmu nikad nije izvodio

BURA oko fotografije i snimka folkera Ace Lukasa sa Naserom Orićem, nekadašnjim komandantom jedinica Armije RBiH u području Srebrenice tokom rata u Bosni i Hercegovini, ne stišava se. I dalje akteri "kafanskog susreta" izazivaju veliku pažnju, a sad je u centru pevač Šerif Konjević, koji je pozvao srpskog pevača da prisustvuje privatnoj proslavi u restoranu u centru Sarajeva, gde je bio pozvan i Naser Orić.

02. 12. 2025. u 12:35

Komentari (0)

ZBOG SRBIJE (OPET) ZGROZILI SVET: Evo šta su sad uradili huligani iz Bosne!