ŠOKANTNE TVRDNJE NA TVITERU! Imamović, koji je hteo da sruši avion zbog sletanja u Beograd, bio učesnik rata u Bosni
JAVNOST Srbije bruji o incidentu koji je izazvao Sulejman Imamović (58), državljanin Danske, inače iz BiH, koji je vređao sve srpsko jer je avion u kojem je bio morao da sleti prinudno u Beograd, a sada se na mrežama spekuliše da je on bio učesnik rata u Bosni koji je počeo 1992. godine.
Foto: Printskrin
Naime, na društvenoj mreži Tviter Filip Pejković naveo je da Imamović, kako je naveo, "po svoj prilici jeste bivši pripadnik ARBiH, u kojoj je proveo 1.086 dana, odnosno gotovo ceo rat".
On je potom u komentarima naveo da Registar boraca Armija Republike Bosne i Hercegovine sadrži više ljudi sa ovim imenom, a jedan unos odgovara godini rođenja Imamovića, i dodao da uz policijsko zadržavanje, prekršajnu i krivičnu prijavu, valja proveriti i njegovu ulogu u ratu.
U tabeli se inače na vrhu vidi ime tog čoveka, rođenog 1963, što se poklapa sa godinama njegove starosti.
Podsetimo, Sulejman Imamović (58), državljanin Danske, poreklom iz BiH, brutalno je vređao srpski narod, psovao krst i pretio da će da sruši avion zbog njegovog vanrednog sletanja na beogradski aerodrom Nikola Tesla. Kod pilota se uputio upravo jer je bio izrevoltiran time što je sleteo baš u srpsku prestonicu, što je u jednom trenutku i rekao! Naime, na snimku koji je stigao u posed Kurira vidi se da je on pri sletanju u Beograd krenuo ka kabini pilota, besan.
Inače, po nalogu Višeg javnog tužilaštva protiv njega je podneta krivična prijava za dva dela - izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti, kao i ugrožavanje bezbednosti vazdušnog prostora, zbog čega će danas i biti saslušan pred tužiocem.
(Kurir)
Preporučujemo
"VRATIĆU SE AKO MI SE TAMO NE SVIDI": Aleksa pre nestanka ostavio poruku porodici
30. 12. 2021. u 10:45
PRONAĐENO TELO NA ULAZU U ZGRADU: Požarevljanin zadobio prelom lobanje, preminuo na licu mesta
30. 12. 2021. u 10:26 >> 11:51
Sada je definitivno puklo savezništvo SAD i Ukrajine: Zelenski uradio nešto nezamislivo
UKRAJINSKO rukovodstvo, nakon više od godinu dana napora da održi stabilne odnose sa administracijom predsednika SAD Donalda Trampa, javno je priznalo krah dosadašnjeg partnerstva.
20. 04. 2026. u 20:41
Mađar bi da hapsi Putina i Netanjahua: "Zakon je jasan, to je obaveza"
BUDUĆI mađarski premijer Peter Mađar izjavio je da će se njegova zemlja ponovo pridružiti Međunarodnom krivičnom sudu i biti spremna da sprovodi naloge za hapšenje, uključujući i onaj koji se odnosi na izraelskog premijera Benjamina Netanjahua.
20. 04. 2026. u 20:04
Koliku penziju ima Angela Merkel? Brojka će vas iznenaditi! A to nije kraj - jedna stvar donela joj bogatstvo
ANGELA Merkel u penziji živi bolje nego ikad!
20. 04. 2026. u 12:46
Komentari (10)