UHAPŠEN SRBIN KOJI JE PREVOZIO MIGRANTE U HRVATSKOJ: Pokušao da beži pa udariou dva policijska vozila
KOD Slunja u Hrvatskoj danas su uhapšena dva državljanina Srbije koji su prevozili ilegalne migrante i protiv njih je pokrenuta krivična istraga, a za ilegalne migrante postupak identifikacije i utvrđivanje načina ulaska u Hrvatsku, saopštila je karlovačka policija.
Tanjug/AP
Policijski službenici rano jutros su zaustavili kombi vozilo zagrebačkih registracija, kojim je bez vozačke dozvole upravljao 22. godišnji državljanin Srbije. Prevozio je više stranih državljana, za koje se sumnja da su u Hrvatsku ušli nezakonito, dodala je karlovačka Policijska uprava.
Kako prenosi Hina, vozač se na znakove policije nije zaustavio, već je u nastavku vožnje udario u dva policijska vozila i nastavio da se kreće, ali se naknadno zaustavio, izašao iz vozila i pokušao da pobegne.
Policajci su ga sprečili i on je uhapšen. Iz vozila su izašli i strani državljani koji su takođe pokušali da pobegnu, ali su i oni uhapšeni.
U istom mestu, zaustavljen je i automobil srpske registracije kojim je upravljao državljanin Srbije (27), a koji se takođe dovodi u vezu s ovim dogadajem.
Obojici državljana Srbije policija stavlja na teret protivzakonito ulaženje, kretanje i boravak u Hrvatskoj i "nasilje prema službenoj osobi"
BONUS VIDEO: POŽAR KOD MANASTIRA STUDENICA: Širi se vatrena stihija kod Kraljeva, zahvaćeno 15 hektara šume
"TEK ĆETE VIDETI NA VIDOVDAN ŠTA IMAMO DA POKAŽEMO" Vučić: Samo su nam jednu raketu videli, pola sveta okrenuše naopačke
PREDSEDNIK Republike Srbije Aleksandar Vučić tokom posete Kuli istakao je da će na Vidovdan vojska pokazati novo naoružanje.
26. 03. 2026. u 15:56
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
Snimci Hane Ikodinović zapalili internet - vreli kadrovi (VIDEO)
STARIJA ćerka "novosadske barbike" i proslavljenog vaterpoliste Danila Dače Ikodinovića, Hana Ikodinović, izrasla je u pravu lepoticu i već odavno joj tepaju da je "najleša ćerka poznatih roditelja u Srbiji".
26. 03. 2026. u 21:36 >> 21:50
Komentari (0)