KRIJUMČARU ORUŽJA DRŽALI ČAS OBUKE? Detalji akcije hapšenja pripadnika jedinice za obezbeđenje i stranog državljanina u Sremskoj Mitrovici
PRIPADNICI Službe za borbu protiv organizovanog kriminala (SBPOK) UKP MUP Srbije i Bezbednosno-informativne agencije (BIA) pratili su više meseci kriminalnu grupu koja je, kako se sumnja, za određene osobe organizovala improvizovano strelište kod Sremske Mitrovice na kom se gađalo iz automatskog oružja. Iza rešetaka se našlo nekoliko osoba, među kojima su i dvojica policajaca, a još se istražuje koja je uloga stranog državljanina koji se obučavao da gađa iz automatske puške.

Foto Ilustracija Shuterstock
Kako je saopšteno posle akcije, lisice na ruke su stavljene policijskim službenicima Jedinice za obezbeđenje M. T. (38) i M. L. (49), Beograđanima M. M. (38), S. R. (42), S. P. (32), kao i stranom državljaninu T. L. (34), koji je tokom boravka u našoj zemlji koristio dokumenta čak tri države.
- U Srbiju je ušao s pasošem Dominikanske Republike, a u zemlju ga je uveo jedan od uhapšenih policajaca - kaže izvor "Novosti" blizak istrazi. - Pored toga, imao je lična dokumenta Slovačke i Emirata. U međunarodnim okvirima, ova osoba je poznata i kao krijumčar oružja. Pored ovog stranca, još dvojici muškaraca iz Beograda je omogućeno da gađaju iz ove puške marke "sig sauer".

Foto: Novosti
Tokom višemesečene istrage utvrđeno je da su dvojica pripadnika MUP-a na improvizovanom strelištu u Novom Slankamenu organizovala prezentaciju oružja, puške i pištolja, vlasništvo MUP-a Srbije, koje su iznosili iz policijskog magacina i omogućavali pojedinim osobama da pucaju iz njega. Pritom, kako se sumnja, u te svrhe su koristili i municiju koja je vlasništvo MUP-a. Svima je određen pritvor, a istragu vodi Tužilaštvo za organizovani kriminal (TOK).
ISTRAGA
ISTRAGOM treba da se utvrdi razlog korišćenja određenog oružja, kao i u koju svrhu je ono upucavano na pomenutom strelištu. Takođe, istražuje se da li je određena vrsta oružja i municije i prodavana, kao i ko su sve ljudi koji su koristili ovo strelište u Slankamenu.
Preporučujemo

DA LI STE ZNALI? U kom horoskopskom znaku je rođeno najmanje, a u kom najviše ljudi
30. 08. 2022. u 18:52

VEŠTAK OTKRIO JEZIVE DETALjE O DEČAKU UBICI: Evo zašto je Kosta pucao na čuvara škole, nije ga potreslo saznanje koga je sve ubio
ZAKLjUČILI smo da je Kosta bio sposoban da upravlja svojim postupcima u vreme izvršenja zločina i da ta sposobnost nije bila bitno smanjena. Postoji jedna kratkotrajna ometenost, za period u učionici za koji on kaže da nema sećanja, ali on je sve radio po planu. To ukazuje da je on upravljao svojim postupcima.
05. 06. 2025. u 17:05

"OL STAR" SE MENjA IZ KORENA, Nikola Jokić će dobiti priliku da zablista kao nikada! (VIDEO)
NBA liga je donela odluku da iz korena promeni format "ol-star" meča, potvrdio je komesar lige Adam Silver.
04. 06. 2025. u 21:50

VRTOGLAVA SUMA: Koliku nacionalnu penziju prima Ljiljana Blagojević
JEDNA od naših najistaknutijih dramskih umetnica Ljiljana Blagojević otišla je u penziju, a nalazi se među dvadesetčetvoro umetnika, koji će primaju nacionalnu penziju za doprinos kulturi.
07. 06. 2025. u 11:30
Komentari (0)