PALI KRIJUMČARI LJUDI IZ POŽAREVCA: Policija uhapsila trojicu koji su krijumčarili turske migrante
ČLANOVI organizovane kriminalne grupe E. Š. (45), E. D. (52) i N. D. (48) uhapšeni su na području Požarevca zbog sumnje da su izvršili nedozvoljen prelaz državne granice i krijumčarenje ljudi, saopšteno je iz MUP-a Srbije.

Foto: Shutterstock/Ilustracija
Protiv jednog turskog i jednog srpskog državljanina, koji su u bekstvu, biće podnete krivične prijave u redovnom postupku za isto delo.
Oni se terete da su od sredine februara do novembra ove godine omogućili turskim državljanima da ilegalno pređu državnu granicu Srbije i Mađarske, a zatim ih dalje prevozili ka zemljama Evropske unije, navodi se u policijskom saopštenju.
To su činili tako što su najpre pribavljali overena pozivna garantna pisma pomoću kojih su državljani Turske ulazili u Srbiju. Potom su im, kako se sumnja, obezbeđivali smeštaj na teritoriji Požarevca, sve do trenutka dok su se stekli uslovi za prebacivanje migranata preko državne granice Srbije i Mađarske.
Krijumčari iz Požarevca dovozili su Turke do blizine Horgoša, gde su ih preuzimale nepoznate osobe koje su ih pešice ilegalno dovodile u međuzonu u blizini sa Mađarskom, a potom i na teritoriju te države, kako bi nastavili put u zemlje EU. Na ovaj način su prebacili više desetina ljudi. Iz MUP-a navode da su za ovo krijumčari dobijali 2.400 evra po migrantu.
Policija je prilikom pretresa stanova i drugih prostorija koje osumnjičeni koriste, pronašla i privremeno oduzela 118.000 dinara i 16.500 evra, mobilne telefone i putničko motorno vozilo, koje je, kako se pretpostavlja, korišćeno za krijumčarenje ljudi.
Iz tužilaštva je juče saopšteno da je akcija hapšenja nosila naziv „Mardin”, po imenu turskog grada, te da su krijumčari obezbeđivali lažna pozivna pisma za njihov boravak u Srbiji, kao i prihvat na Aerodromu „Nikola Tesla” i smeštaj u hostelu.
Preporučujemo

PORODICE U ŠOKU NAKON ŠTO SU OTVORILE KOVČEGE SA TELIMA: Nove bizarnosti nakon pada aviona u Indiji
SIN žene koja je poginula u padu aviona kompanije Air India izjavio je za Bi-Bi-Si da su u kovčegu s telom njegove majke pronađeni i „drugi ostaci“.
23. 07. 2025. u 16:49

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

VELIKE DEVOJKE: Federerove ćerke više nisu male - lepe bliznakinje, vidite na koga liče (FOTO)
PORED njih dve, Rodžer Federer je otac dvojice dečaka - Lea i Lenija.
22. 07. 2025. u 17:19
Komentari (0)