UHAPŠENI MATIČARI IZ VRANJA I JAGODINE: Uzimali mito za promenu podataka u knjizi rođenih
PRIPADNICI policije su u nastavku akcije suzbijanja korupcije uhapsili matičare Lj. D. iz okoline Bujanovca i D. J. iz okoline Jagodine, zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivična dela primanje mita.

Foto: Shutterstock/Ilustracija
Sumnja se da je Lj. D., kao matičar Gradske uprave grada Vranje u izmeštenoj matičnoj službi za AP KiM, uz posredovanje matičara Gradske uprave Jagodina D. J., primio 8.000 dinara od jednog lica da bi mu, bez njegovog prisustva, promenio nacionalnu pripadnost u matičnoj knjizi rođenih.
Osim toga, kako se sumnja, primio je 5.000 dinara od još jednog muškarca, kako bi njegovoj rođaci, bez njenog prisustva ili prisustva lica koje je ona ovlastila, izvršio promenu prezimena u matičnoj knjizi rođenih i matičnoj knjizi državljana.
Te dve osobe, koje se trenutno nalaze van teritorije Republike Srbije, takođe su obuhvaćene krivičnom prijavom zbog postojanja osnova sumnje da su izvršile krivično delo davanje mita.
Osumnjičenima Lj. D. i D. J. određeno je zadržavanje do 48 časova i oni će, uz krivičnu prijavu, biti sprovedeni Posebnom odeljenju za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Nišu.
Preporučujemo

"BATO, JA U OVO NEĆU DA VERUJEM" Željko Joksimović neutešan zbog Laćine smrti
21. 12. 2022. u 08:00

NIJE OBIČNO OGLEDALO: Čemu služi ručica na retrovizoru - većina vozača ne zna
21. 12. 2022. u 10:04

PRETIO PA PRETUKAO VLASNIKA KAFANE: Uhapšen Sečanjac, određen mu pritvor
21. 12. 2022. u 12:46

NOVINARKA RTCG POKUŠALA DA ISPROVOCIRA VUČIĆA: Predsednik Srbije joj očitao bukvicu - "Naravno da odoše"
CRNOGORSKA novinarka iz Radio televizije Crne Gore (RTCG) pokušala je da isprovocira predsednika Srbije Aleksandra Vučića pitanjem o izručenju Svetozara Marovića.
16. 05. 2025. u 16:08

AMERIČKI MEDIJI OTKRIVAJU: Rusiju će na pregovorima u Istanbulu predstavljati ova dva zvaničnika
VISOKI bivši zvaničnik Kremlja, koji je želeo da ostane anoniman zbog osetljivosti teme, rekao je da će Rusiju na predstojećim pregovorima u Istanbulu predstavljati ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov i savetnik predsednika za spoljnu politiku, Jurij Ušakov, objavio je list Vašington post.
14. 05. 2025. u 09:19

"UBIĆU SE, HOROR!" Marija otkrila dugo čuvanu tajnu: "Rođena sam bez..."
"JA ću da se ubijem, znači horor!"
16. 05. 2025. u 13:39
Komentari (0)