BRZINU PREKORAČILO 32.348 VOZAČA: Velika akcija policije na putevima u Srbiji
PRIPADNICI saobraćajne policije, tokom sedmodnevne akcije pojačane kontrole koja je istovremeno sprovedena u 30 evropskih zemalja članica organizacije ROADPOL (evropska mreža saobraćajnih policija), kontrolisali su više od 54.000 vozila i otkrili čak 32.348 prekršaja prekoračenja brzine na putevima u Srbiji.

Foto: MUP
- Od navedenog broja prekršaja, 16.353 sankcionisana su sa zaustavljanjem, a 15.995 bez zaustavljanja, pa će vlasnicima vozila biti upućeni pozivi da se izjasne ko je u trenutku prekršaja upravljao vozilom. Ističemo da je 3.427 vozača sankcionisano zbog prekoračenja brzine u zonama pešačkih prelaza - navodi se u saopštenju MUP-a.

Tokom trajanja akcije, policijski službenici Uprave saobraćajne policije presretačima su zaustavili 396 vozača zbog većih prekoračenja brzine, uključujući tridesetogodišnjeg muškarca koji je na auto-putu Beograd – Novi Sad upravljao automobilom marke „mercedes“ brzinom od čak 252,8 kilometara na čas, na mestu gde je ograničenje brzine 130 kilometara na čas.

Saobraćajna policija je tokom akcije otkrila i sankcionisala još 9.745 drugih prekršaja.
Policijski službenici saobraćajne policije i u nastavku letnje sezone preduzimaće mere pojačane kontrole u cilju očuvanja što povoljnijeg stanja bezbednosti saobraćaja.
BONUS VIDEO: MESTO SUDARA AUTOBUSA I TRAMVAJA NA TROŠARINI: Povređeno deset osoba
Preporučujemo

DOGOVORENO PRIMIRJE IRANA I IZRAELA: Tramp - Kraj rata; Bombe SAD nisu uništile nuklearna postrojenja? (FOTO/VIDEO)
RAT Izraela i Irana - 11. dan.
23. 06. 2025. u 08:17 >> 00:53

HAMNEI PREVARIO TRAMPA: Amerika gađala prazno nuklearno postrojenje?
VISOKI iranski izvori rekli su Reutersu da je većina visoko obogaćenog uranijuma na lokaciji Fordo uklonjena pre američkog napada.
22. 06. 2025. u 10:37

"BRATE, MORAM!" Šta je Bora pred smrt uradio za Željka
POSLE vesti o smrti frontmena grupe "Riblja Čorba", koja je potresla region u septembru prošle godine, mnoge slavne ličnosti oglasile su se kako bi podelile svoje uspomene na Boru Đorđevića.
25. 06. 2025. u 08:29
Komentari (0)