ZBOG EKSPLOZIJE U ZEMUNU UHAPŠENO DEVETORO: Optuženi rukovodioci firme za građevinske radove i sedam radnika
UHAPŠENO je ukupno devet osoba, odgvornih lica i radnika firme OZA PE d.o.o, koja je izvodila radove u ulici Marka Oreškovića u Zemunu gde je jutros došlo do ekspolozije u kojoj je poginuo jedan čovek.
Foto: Novosti
Odgovorna lica te firme Aleksandar R. i Lazar D. uhapšeni su po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Beogradu.
Pored njih uhapšeno je još sedam radnika te firme - K.K, R.V, G.V, N.T, M.Đ, Z.G.i M.S zbog krivičnog dela - teška dela protiv opšte sigurnosti. Za ovo delo, kako se saznaje, svima preti zatvor od dve do 12 godina.
Sumnja se da je jedan od radnika oštetio gasovod građevinskom mašinom, a da Srbija gas nije o tome bila obaveštena.
Kada je gas pušten, odnosno kada je ćerka nastradalog čoveka uključila kuvalo za kafu, gas je izašao iz oštećene cevi i kroz kanalizaciju ušao u kuću, gde je došlo do eksplozije. Vlasnik kuće je nastradao, a ćerka je hospitalizovana.
BONUS VIDEO: UPALI U KUĆU, LOPOVE ZATEKLI U GAĆAMA I POBACALI IH NA POD - Pogledajte filmsku akciju UKP
Preporučujemo
Oboren pešak na Zrenjaninskom putu: Sa teškim povredama prevezen u Urgentni centar
24. 04. 2026. u 07:43
Vučić o Ratku Mladiću: Doneli su ga u ležećem položaju, ne razumem zašto ne dopuste da poslednje dane provede van zatvora
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić prisustvuje ceremoniji otvaranja vidikovca na 41. spratu Kule Beograd, te se tom prilikom osvrnuo i na aktuelno pitanje generala Ratka Mladića.
23. 04. 2026. u 14:21
Mađar bi da hapsi Putina i Netanjahua: "Zakon je jasan, to je obaveza"
BUDUĆI mađarski premijer Peter Mađar izjavio je da će se njegova zemlja ponovo pridružiti Međunarodnom krivičnom sudu i biti spremna da sprovodi naloge za hapšenje, uključujući i onaj koji se odnosi na izraelskog premijera Benjamina Netanjahua.
20. 04. 2026. u 20:04
Šok: "Ceca je dala otkaz kompletnom obezbeđenju - videla je fotografiju šta su radili"
"JEDNA ptičica mi je rekla da je otpustila one radnike obezbeđenja."
22. 04. 2026. u 15:33
Komentari (0)